Usterka
Ukończone
Szanowny Panie, Informuję, że Straż Miejska w Białej Podlaskiej od maja 2018 r. podjęła kilkadziesiąt interwencji z art. 191 Ustawy o odpadach w stosunku do działkowiczów, o czym informowaliśmy na naszym fanpage za pośrednictwem portalu społecznościowego. Na ogrodach działkowych zazwyczaj spalane są odpady biodegradowalne, nie stwierdzono spalania śmieci. Akcja informacyjna w postaci plakatów dotycząca zakazu palenia odpadów zielonych jak również śmieci została przeprowadzona m.in. na tablicy ogłoszeń ogródków działkowych jak również w autobusach MZK. Straż Miejska przeprowadza kontrole posesji prywatnych oraz ogródków działkowych z własnej inicjatywy. W tym roku było ich 298, jednakże oczekujemy na zgłoszenia mieszkańców poprzez numer alarmowy 986 – współpraca z mieszkańcami jest pomocna w przypadku naocznego stwierdzenia wykroczenia. W okresie porządków na ogrodach działkowych przed okresem jesienno-zimowym strażnicy w ramach zadań stałych będą prewencyjnie patrolować pod kątem nieuprawnionego pozbywania się odpadów w wymienionym przez Pana miejscu.
4 września 2018, 9:31
juz kolejny rok jestesmy truci na ul Rzecznej rozpoczeło sie jesienne palenie smieci , okropne zadymienie smród w domu , nie przeszkadza to pobliskiej SM czy tak ma byc czy działki nie podlegaja ustawie smieciowej kiedy problem zostanie zalatwiony, wszedzie sie walczy ze smrodem a w Bialej problem jest bagatelizowany
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.