Usterka
Ukończone
Tradycyjnie, jak co roku, odkąd powstał w tym miejscu sklep, w porze roztopów, nie sposób przejść suchą stopą ulicy na wysokości numeru 15. Ściekająca z wyżej położonej, asfaltowej "schetynówki", ulicy Świerkowej, oraz wybrukowanego parkingu przed "Lewiatanem" na gruntową ulicę Ceglaną woda roztopowa (a zaraz deszczówka) powoduje bajoro. Rozjeżdżana "nawierzchnia" ulicy Ceglanej tworzy wertepy i dziury w ziemi sięgające kilkunastu centymetrów. Trudno nawet ocenić głębokość kałuży zanim się w nią "wdepnie". Czy na prawdę w mieście na prawach powiatu, przy jego sławnej na cały kraj "ofensywie inwestycyjnej", trzeba do najbliższego (jedynego na osiedlu) "spożywczaka" chodzić w gumowcach? Może Pan Prezydent "kajtnie się" swoim ukochanym rowerem po wskazanym odcinku? To pytania retoryczne, w ramach niniejszego zgłoszenia żądam niezwłocznego wykonania obowiązków zarządcy drogi określonego w art. 20 pkt 4 ustawy o drogach publicznych (Dz.U.2020.0.470 t.j.). Jak stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 22 maja 2001 roku, zarządca drogi zobowiązany jest do podejmowania „takiego działania, by droga była wykorzystywana zgodnie z jej przeznaczeniem, a pod względem technicznym zapewniała bezpieczeństwo użytkownikom (...)”. Apeluję o rzeczowe podejście do zgłoszenia.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.