Usterka
Ukończone
Szanowna Pani, w związku z aktualizacją oprogramowania 2021 zgłoszenie zostało wygenerowane z systemu dopiero teraz, za co PRZEPRASZAM (nieznany błąd systemowy został usunięty i wszystko już śmiga). W przypadku zużytych ubrań czy też obuwia strumień takich odpadów powinniśmy samodzielnie dostarczyć do (PSZOK) czyli punktów selektywnej zbiórki odpadów – Zakład Zagospodarowania Odpadów ul. Ekologiczna 1 (sobota godz.7-15), lub PW Komunalnik Sp. z o. o. ul. Dolna 9 (poniedziałek-piątek godz. 7-18). W przypadku materiałów zanieczyszczonych i trudnych do oczyszczenia po żywności wykonanych z tworzyw sztucznych – taki odpad powinien trafić do frakcji metale i tworzywa sztuczne (opakowania z tworzyw sztucznych czy też wielomateriałowe np. po żywności nie ma potrzeby myć). Zachęcam do pobranie darmowej aplikacji ECO BIAŁA (Google play, App store, Windows) stworzonej z myślą o mieszkańcach Naszego Miasta, która to ma za zadanie wspomagać gospodarowanie odpadami. Dla wybranej lokalizacji umożliwia sprawdzenie terminu odbioru każdej z frakcji odpadów wraz z opcją automatycznego przypomnienia. Aplikacji ECO BIAŁA umożliwia dodanie kilku adresów/lokalizacji dzięki czemu możemy otrzymywać informacje i powiadomienia dla kilku różnych adresów w jednym miejscu. Aplikacja wspomaga również proces selektywnej zbiórki odpadów, odpowiadając na pytania związane z przypisaniem danego odpadu do właściwej frakcji.
3 lutego 2021, 16:6
Niedawno po domostwach miejskich została rozesłana ulotka określającą prawidłowe zasady segregacji śmieci. Mam jednak wątpliwości, ponieważ nie uwzględnia ona materiały po żywności wykonanych z tworzyw sztucznych ale zanieczyszczonych i trudnych do oczyszczenia oraz zużytych ubrań i obuwia. Proszę o informację co należy zrobić z takimi odpadami.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.