Usterka
Ukończone
Znak A-14 „roboty na drodze” stosuje się w celu ostrzeżenia o zbliżaniu się do miejsc, w których kierujący pojazdem może spotkać osoby pracujące na drodze lub przeszkody, takie jak np. maszyny lub materiały znajdujące się na drodze i utrudniające ruch. Powodem ograniczenia prędkości do 30 km/h na ulicy Witoroskiej jest częsty wjazd i wyjazd pojazdów, maszyn związanych z budową ulicy Koncertowej. Zgodnie z przepisami, odległość między znakami drogowymi, powinna być nie mniejsza niż najmniej 10 m. Projekt został zaopiniowany przez Policję i Zarządcę drogi, a jego wprowadzenie i ustawienie znaków leży po stronie wykonawcy robót. Pańskie uwagi zostaną przekazane do wykonawcy w celu sprawdzenia poprawności oznakowania. Dziękujemy za zainteresowanie.
3 kwietnia 2019, 10:23
Od tygodnia na ulicy Witoroskiej stoi znak drogowy ostrzegający o robotach drogowych oraz dodatkowo ograniczenie prędkości do 30 a jak do tej pory to żadnych robót na tej ulicy nie zaobserwowałem. Jaki był cel ustawienia tych znaków? Takie nieuzasadnione ustawianie znaków przyzwyczaja do ich ogólnego ignorowania. Dodatkowo znak ostrzegający o wyjeździe z budowy prawdopodobnie stoi za blisko znaku przed przejściem dla pieszych i jest niewidoczny wystarczająco wcześnie tym bardziej, że znak przed przejściem jest duży, składający się z dwóch.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.