Aktualności
Obowiązek podatkowy odroczony - komunikat prezydenta Michała Litwiniuka
2020-03-16

Prezydent Michał Litwiniuk zawiesił do odwołania stosowanie kary pieniężnej za niedopełnienie obowiązku zawiadomienia o rejestracji, nabyciu lub zbyciu pojazdu.

Zawieszone jest także dostarczanie decyzji podatkowych przez kurierów do mieszkańców. Wobec powyższego OBOWIĄZEK PODATKOWY powstanie dopiero po dostarczeniu decyzji.

Prezydent przypomina, że to działania podejmowane dla naszego bezpieczeństwa - im mądrzej współpracujemy od pierwszych dni epidemii, tym większe szanse na ograniczenie jej skutków.

W komunikacie prezydent Miasta Biała Podlaska informuje, że zawiesza, do odwołania, stosowanie kary pieniężnej wobec osób, które będąc właścicielami pojazdów sprowadzonych z terytorium  Państwa Unii Europejskiej oraz które będąc właścicielami pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w wyznaczonym terminie 30-dniowym nie dopełnią obowiązku zawiadomienia Prezydenta Miasta Biała Podlaska o:

- rejstracji pojazdu sprowadzonego  z terytorium UE,

 - nabyciu pojazdu na terytorium RP,

- zbyciu pojazdu krajowego.

Zawieszone zostaje również dostarczanie do mieszkańców miasta, w drodze akcji kurierskiej, decyzji podatkowych w zakresie podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego na 2020 rok.

Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.