Trasy
Szlak Nadbużański
82.5 km
20:37 h
Gnojno - Bubel Stary - Janów Podlaski - Błonie - Neple -Malowa Góra - Lebiedziew - Kostomłoty - Kodeń - Jabłeczna - Sławatycze
Bug jest jedną z ostatnich dzikich, tak dużych rzek w Europie. Warto wyruszyć z Białej Podlaskiej i poznać walory krajobrazowe, świat zwierząt i roślin oraz bogactwo kulturowe tego szczególnego miejsca. Długość szlaku na terenie powiatu bialskiego wynosi 130 km. Na północ od Janowa Podlaskiego, gdzie biegnie drogami asfaltowymi - znaki niebieskie. Trasę od Janowa Podlaskiego do Sławatycz - oznakowanie czerwone - poprowadzono różnej jakości drogami, również gruntowymi. Szlak pozwala odwiedzić niemal wszystkie najciekawsze obiekty położone wzdłuż Bugu (stadnina koni w Janowie, mizar w Zastawku, cerkiew w Kostomłotach czy klasztor w Jabłecznej). Szlak ma kontynuację w obu kierunkach: do Wyszkowa i Hrubieszowa (160 km ze Sławatycz).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.