Aktualności
Park Radziwiłłowski coraz piękniejszy
2019-08-23

Park Radziwiłłowski to perła Białej Podlaskiej. Pięknieje z tygodnia na tydzień, a prace, którę się w nim toczą, są na finiszu. Kluczowe inwestycje przywracają piękno dawnej siedzibie Radziwiłłów.

W amfiteatrze, tak oczekiwanym przez mieszkańców miasta,  większość robót wykonana jest już w 100 procentach. Trwają prace przebudowy odwodnienia dachu, przygotowanie sceny:

- przy reżyserce wraz z rozdzielnią elektryczną

- przebudowa wrót sceny.

Wykonywane są siedziska, instalacje sanitarne, powłoki malarskie.

Bardzo ważnym elementem jest przystosowanie amfiteatru do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. instalacja windy.

Kolejną inwestycją jest budowa bramy koszarskiej. Tu wykonano już większość robót, m.in.: ziemne, fundamentowe, betonowe. Dach pokryty jest blachą miedzianą, trwają prace nad kładką dla pieszych, na skarpach zasiana jest trawa. Prace tu zakończą się we wrześniu.

Ogromną niespodziankę przyniosły prace przy pracach w kaplicy parkowej. Przypomnę, że właśnie teraz odkryto tu kryptę, w której Radziwiłłowie ukrywali szczątki świętego Jozafata Kuncewicza. Tu wykonana jest już podbudowa pod posadzkę oraz instalacja elektryczna. To przykład rewitalizacji, kaplica znów będzie miejscem sakralnym. Prezydent Michał Litwiniuk konsultuje z księdzem dziekanem Marianem Danilukiem przebieg uroczystości oddających rangę odkrycia bialskich archeologów.

Trwają prace przy piękniejącym z dnia na dzień Muzeum Południowego Podlasia, które staje się coraz bardziej funkcjonalne i zyskuje przestrzeń i warunki do prezentowanie mieszkańcom i turystom swoich naprawdę ciekawych zasobów: zbioru ikon, który jest już sławny w całym kraju, ale też pięknych obrazów oraz, co jest prawdziwą gratką, elementów wyposażenia wnętrz siedziby Radziwiłłów. Na finiszu są roboty elektryczne, wodno-kanalizacyjne, to, co stanowi o estetyce miejsca: posadzki z parkietu i płytek granitowych. W całości pokryty jest dach szyi, a w 60% wykonana jej elewacja. Muzuem ma już 45% planowanego w ramach inwestycji wyposażenia muzeum: to regały i gabloty, meble biurowe. Podpisano umowę na opracowanie projektu wykonawczego i graficznego oraz wykonane i montaż ekspozycji stałej.

16 sierpnia, został przekazany wykonawcy układu wjazdowego z fortyfikacjami plac budowy.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YYgf-8P29HQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Pozostałe artykuły

Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności
2020-08-17

W związku z przebudową skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej” – Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Aleją Solidarności

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu Al. Solidarności z drogą krajową nr 2. Uwaga! Tymczasowa organizacja ruchu!
2020-06-18

Od 22.06.2020 r.  w związku z przebudową skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i Al. Solidarności w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w...

Powstaje kolejna ścieżka dla pieszych i rowerzystów nad Krzną
2020-06-17

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie parku Radziwiłłów oraz letniego pawilonu edukacyjnego z obiektami towarzyszącymi w Białej Podlaskiej w ramach  wykorzystania walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych - to kolejna inwestycja, która podnosi rekreacyjne walory naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.