Aktualności
Park Radziwiłłowski coraz piękniejszy
2019-08-23

Park Radziwiłłowski to perła Białej Podlaskiej. Pięknieje z tygodnia na tydzień, a prace, którę się w nim toczą, są na finiszu. Kluczowe inwestycje przywracają piękno dawnej siedzibie Radziwiłłów.

W amfiteatrze, tak oczekiwanym przez mieszkańców miasta,  większość robót wykonana jest już w 100 procentach. Trwają prace przebudowy odwodnienia dachu, przygotowanie sceny:

- przy reżyserce wraz z rozdzielnią elektryczną

- przebudowa wrót sceny.

Wykonywane są siedziska, instalacje sanitarne, powłoki malarskie.

Bardzo ważnym elementem jest przystosowanie amfiteatru do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. instalacja windy.

Kolejną inwestycją jest budowa bramy koszarskiej. Tu wykonano już większość robót, m.in.: ziemne, fundamentowe, betonowe. Dach pokryty jest blachą miedzianą, trwają prace nad kładką dla pieszych, na skarpach zasiana jest trawa. Prace tu zakończą się we wrześniu.

Ogromną niespodziankę przyniosły prace przy pracach w kaplicy parkowej. Przypomnę, że właśnie teraz odkryto tu kryptę, w której Radziwiłłowie ukrywali szczątki świętego Jozafata Kuncewicza. Tu wykonana jest już podbudowa pod posadzkę oraz instalacja elektryczna. To przykład rewitalizacji, kaplica znów będzie miejscem sakralnym. Prezydent Michał Litwiniuk konsultuje z księdzem dziekanem Marianem Danilukiem przebieg uroczystości oddających rangę odkrycia bialskich archeologów.

Trwają prace przy piękniejącym z dnia na dzień Muzeum Południowego Podlasia, które staje się coraz bardziej funkcjonalne i zyskuje przestrzeń i warunki do prezentowanie mieszkańcom i turystom swoich naprawdę ciekawych zasobów: zbioru ikon, który jest już sławny w całym kraju, ale też pięknych obrazów oraz, co jest prawdziwą gratką, elementów wyposażenia wnętrz siedziby Radziwiłłów. Na finiszu są roboty elektryczne, wodno-kanalizacyjne, to, co stanowi o estetyce miejsca: posadzki z parkietu i płytek granitowych. W całości pokryty jest dach szyi, a w 60% wykonana jej elewacja. Muzuem ma już 45% planowanego w ramach inwestycji wyposażenia muzeum: to regały i gabloty, meble biurowe. Podpisano umowę na opracowanie projektu wykonawczego i graficznego oraz wykonane i montaż ekspozycji stałej.

16 sierpnia, został przekazany wykonawcy układu wjazdowego z fortyfikacjami plac budowy.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YYgf-8P29HQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Pozostałe artykuły

Budowa rond na DK2 rusza! Utrudnienia na ul. Cmentarnej
2019-11-08

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z Aleją Solidarności. W związku z tym dd 12.11.2019 r. ulica Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu w miejscu robót i wprowadzone zostanie tam ograniczenie prędkości. Do cmentarza dojedziemy ulicą Ekologiczną.

Bezpiecznie do szkoły – modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej
2019-10-31

Projekt pt. „Bezpiecznie do szkoły - modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej”, który Wydział Rozwoju Miasta zgłosił do  konkursu...

Rozpoczyna się przebudowa stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej
2019-10-30

Na przebudowę stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej oczekują liczne bialskie środowiska. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Michała Litwiniuka po przeprowadzeniu niezbędnej inwentaryzacji i rozpoczęciu prac nad projektem obiektu spełniającego finansowe, faktyczne możliwości miasta, rozpoczyna się realizacja inwestycji.

Dodatkowe kursy autobusów w dniach 30.10.2019 r. - 3.11.2019 r.
2019-10-30

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej Sp. z o.o. tradycyjnie uruchomi dodatkowe kursy autobusów na cmentarz komunalny i parafialny.

Rondo na ul. Witoroskiej już przejezdne
2019-10-30

W związku z realizacją zadania „Budowa ulicy Koncertowej w Białej Podlaskiej wraz z oświetleniem, ścieżką rowerową, chodnikiem, budową i przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.