Aktualności
Park Radziwiłłowski coraz piękniejszy
2019-08-23

Park Radziwiłłowski to perła Białej Podlaskiej. Pięknieje z tygodnia na tydzień, a prace, którę się w nim toczą, są na finiszu. Kluczowe inwestycje przywracają piękno dawnej siedzibie Radziwiłłów.

W amfiteatrze, tak oczekiwanym przez mieszkańców miasta,  większość robót wykonana jest już w 100 procentach. Trwają prace przebudowy odwodnienia dachu, przygotowanie sceny:

- przy reżyserce wraz z rozdzielnią elektryczną

- przebudowa wrót sceny.

Wykonywane są siedziska, instalacje sanitarne, powłoki malarskie.

Bardzo ważnym elementem jest przystosowanie amfiteatru do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. instalacja windy.

Kolejną inwestycją jest budowa bramy koszarskiej. Tu wykonano już większość robót, m.in.: ziemne, fundamentowe, betonowe. Dach pokryty jest blachą miedzianą, trwają prace nad kładką dla pieszych, na skarpach zasiana jest trawa. Prace tu zakończą się we wrześniu.

Ogromną niespodziankę przyniosły prace przy pracach w kaplicy parkowej. Przypomnę, że właśnie teraz odkryto tu kryptę, w której Radziwiłłowie ukrywali szczątki świętego Jozafata Kuncewicza. Tu wykonana jest już podbudowa pod posadzkę oraz instalacja elektryczna. To przykład rewitalizacji, kaplica znów będzie miejscem sakralnym. Prezydent Michał Litwiniuk konsultuje z księdzem dziekanem Marianem Danilukiem przebieg uroczystości oddających rangę odkrycia bialskich archeologów.

Trwają prace przy piękniejącym z dnia na dzień Muzeum Południowego Podlasia, które staje się coraz bardziej funkcjonalne i zyskuje przestrzeń i warunki do prezentowanie mieszkańcom i turystom swoich naprawdę ciekawych zasobów: zbioru ikon, który jest już sławny w całym kraju, ale też pięknych obrazów oraz, co jest prawdziwą gratką, elementów wyposażenia wnętrz siedziby Radziwiłłów. Na finiszu są roboty elektryczne, wodno-kanalizacyjne, to, co stanowi o estetyce miejsca: posadzki z parkietu i płytek granitowych. W całości pokryty jest dach szyi, a w 60% wykonana jej elewacja. Muzuem ma już 45% planowanego w ramach inwestycji wyposażenia muzeum: to regały i gabloty, meble biurowe. Podpisano umowę na opracowanie projektu wykonawczego i graficznego oraz wykonane i montaż ekspozycji stałej.

16 sierpnia, został przekazany wykonawcy układu wjazdowego z fortyfikacjami plac budowy.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YYgf-8P29HQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Pozostałe artykuły

Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Langiewicza we współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości
2021-11-04

Gmina Miejska Biała Podlaska  podpisała porozumienie o współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości, w którym strony zobowiązały się do współpracy w celu realizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Langiewicza w Białej Podlaskiej.

Trwa remont ul. Sitnickiej
2021-08-19

Trwa remont ul. Sitnickiej. Prace obejmują: wymianę nawierzchni na odcinku od drogi krajowej nr 2 do skrzyżowania z ulicą Glinki o długości 768 m, regulację blisko 80 studzienek i zasuw, wymianę...

Trwa remont ul. Sitnickiej
2021-08-11

Od 17 do 27 sierpnia br. ul. Sitnicka będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Osiedle Sitnickie do skrzyżowania z ul. Glinki. Na tym odcinku drogi będzie układana nowa nawierzchnia...

Budowa odcinka ulicy Żeromskiego obok bloków KT&M
2021-08-10

Rozpoczynamy budowę odcinka ulicy Stefana Żeromskiego wraz z ulicą Aleksandra Wereszki. To nasze wspólne działanie - samorządu i KTM Developement, developera, który buduje tutaj nowe...

Remontujemy piwnice Urzędu Miasta
2021-08-09

Remontujemy piwnice Urzędu Miasta przy 94% rekordowym dofinansowaniu środków zewnętrznych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.