Aktualności
Park Radziwiłłowski coraz piękniejszy
2019-08-23

Park Radziwiłłowski to perła Białej Podlaskiej. Pięknieje z tygodnia na tydzień, a prace, którę się w nim toczą, są na finiszu. Kluczowe inwestycje przywracają piękno dawnej siedzibie Radziwiłłów.

W amfiteatrze, tak oczekiwanym przez mieszkańców miasta,  większość robót wykonana jest już w 100 procentach. Trwają prace przebudowy odwodnienia dachu, przygotowanie sceny:

- przy reżyserce wraz z rozdzielnią elektryczną

- przebudowa wrót sceny.

Wykonywane są siedziska, instalacje sanitarne, powłoki malarskie.

Bardzo ważnym elementem jest przystosowanie amfiteatru do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. instalacja windy.

Kolejną inwestycją jest budowa bramy koszarskiej. Tu wykonano już większość robót, m.in.: ziemne, fundamentowe, betonowe. Dach pokryty jest blachą miedzianą, trwają prace nad kładką dla pieszych, na skarpach zasiana jest trawa. Prace tu zakończą się we wrześniu.

Ogromną niespodziankę przyniosły prace przy pracach w kaplicy parkowej. Przypomnę, że właśnie teraz odkryto tu kryptę, w której Radziwiłłowie ukrywali szczątki świętego Jozafata Kuncewicza. Tu wykonana jest już podbudowa pod posadzkę oraz instalacja elektryczna. To przykład rewitalizacji, kaplica znów będzie miejscem sakralnym. Prezydent Michał Litwiniuk konsultuje z księdzem dziekanem Marianem Danilukiem przebieg uroczystości oddających rangę odkrycia bialskich archeologów.

Trwają prace przy piękniejącym z dnia na dzień Muzeum Południowego Podlasia, które staje się coraz bardziej funkcjonalne i zyskuje przestrzeń i warunki do prezentowanie mieszkańcom i turystom swoich naprawdę ciekawych zasobów: zbioru ikon, który jest już sławny w całym kraju, ale też pięknych obrazów oraz, co jest prawdziwą gratką, elementów wyposażenia wnętrz siedziby Radziwiłłów. Na finiszu są roboty elektryczne, wodno-kanalizacyjne, to, co stanowi o estetyce miejsca: posadzki z parkietu i płytek granitowych. W całości pokryty jest dach szyi, a w 60% wykonana jej elewacja. Muzuem ma już 45% planowanego w ramach inwestycji wyposażenia muzeum: to regały i gabloty, meble biurowe. Podpisano umowę na opracowanie projektu wykonawczego i graficznego oraz wykonane i montaż ekspozycji stałej.

16 sierpnia, został przekazany wykonawcy układu wjazdowego z fortyfikacjami plac budowy.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YYgf-8P29HQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Kursy autobusów MZK w okresie świątecznym
2019-12-18

Spółka MZK informuje o kursach autobusów w okresie świątecznym.

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

Od 10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.