Aktualności
Budowa odcinka ulicy Żeromskiego obok bloków KT&M
2021-08-10

Rozpoczynamy budowę odcinka ulicy Stefana Żeromskiego wraz z ulicą Aleksandra Wereszki. To nasze wspólne działanie - samorządu i KTM Developement, developera, który buduje tutaj nowe osiedle.

Po stronie miasta leżało wykonanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz nadzór inwestorski. Całą budowę przeprowadzi i sfinansuje nasz społeczny, biznesowy partner KTM Developement.

Dziękuję za taki przykład społecznej odpowiedzialności biznesu . Powstanie tu ponad 200-metrowy odcinek ulicy Żeromskiego od skrzyżowania z ulicą Wereszki w stronę północną, oraz odcinek ulicy Wereszki pomiędzy ulicami Żeromskiego i Beka. Inwestycja obejmuje: wykonanie jezdni, chodnika, ścieżki rowerowej, kanału technologicznego oraz oświetlenia.

Chcemy, by zapoczątkowany w mojej kadencji proces współpracy z deweloperami był regułą. Było pewnym zaniedbaniem, że we wcześniejszych latach nie starano się angażować deweloperów do takich wspólnych z miastem inwestycji, czego efektem są wciąż stojące przy błotnistych drogach bloki na nowo powstałych przed kilkoma laty osiedlach.

Pozostałe artykuły

Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Langiewicza we współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości
2021-11-04

Gmina Miejska Biała Podlaska  podpisała porozumienie o współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości, w którym strony zobowiązały się do współpracy w celu realizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Langiewicza w Białej Podlaskiej.

Trwa remont ul. Sitnickiej
2021-08-19

Trwa remont ul. Sitnickiej. Prace obejmują: wymianę nawierzchni na odcinku od drogi krajowej nr 2 do skrzyżowania z ulicą Glinki o długości 768 m, regulację blisko 80 studzienek i zasuw, wymianę...

Trwa remont ul. Sitnickiej
2021-08-11

Od 17 do 27 sierpnia br. ul. Sitnicka będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Osiedle Sitnickie do skrzyżowania z ul. Glinki. Na tym odcinku drogi będzie układana nowa nawierzchnia...

Remontujemy piwnice Urzędu Miasta
2021-08-09

Remontujemy piwnice Urzędu Miasta przy 94% rekordowym dofinansowaniu środków zewnętrznych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.