Aktualności
Wznowienie działalności miejskich przedszkoli i Zespołu Żłobków
2020-05-15

Prezydent Michał Litwiniuk zdecydował o wznowieniu od 18 maja 2020 r. działalności przez bialskie przedszkola oraz Zespół Żłobków Miejskich. 

W okresie pandemii jest to decyzja trudna, którą przez władze państwowe został obciążony samorząd. Decyzja rządu o możliwości otwarcia placówek nie była z samorządem konsultowana, a to on odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i pracowników.

Z analizy przeprowadzonej przez dyrektorów wynika, że 20% rodziców będzie chciało skorzystać z częściowego uruchomienia placówek.

W pierwszej kolejności z opieki w przedszkolach powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W ciągu ostatnich dni pracownicy urzędu miasta oraz dyrektorzy placówek podjęli wszelkie potrzebne działania, aby przygotować jednostki do częściowego otwarcia. Wdrażane są rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego. Pracownicy dostosowali pomieszczenia i wyposażenie do warunków częściowego otwarcia. Dokonano zakupów środków ochrony osobistej m. in. rękawiczek i fartuchów, tak aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Placówki dysponują niezbędną ilością środków dezynfekujących.

Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował prezydenta, że po spełnieniu wytycznych i procedur wewnętrznych, nie widzi przeszkód do otwarcia przedszkoli i żłobków w naszym mieście. Dyrektorzy przygotowali wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które zostały przesłane do analizy i oceny przez służby sanitarne.

W tym tygodniu wszystkie placówki otrzymają tę ocenę procedur wewnętrznych i dostosują się do wszystkich ewentualnych uwag.
Prezydent Michał Litwiniuk wspólnie z dyrektorami placówek podejmują wszelkie działania, aby częściowo uruchomione placówki stały się miejscem bezpiecznym dla najmłodszych.

Pozostałe artykuły

Bezpłatne porady prawne, obywatelskie i mediacje w UM Biała Podlaska
2020-09-23

Prezydent Miasta Biała Podlaska zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich,

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.