Aktualności
Zgłoś swój projekt do programu rewitalizacji!
2017-03-24
Zakończył się cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami w ramach opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2025. Celem spotkań było wypracowanie kierunków działań rewitalizacyjnych i propozycji konkretnych zadań. Do 24 kwietnia można zgłaszać planowane przedsięwzięcia rewitalizacyjne. W tym celu warto również zajrzeć na stronę www. rewitalizacja.bialapodlaska.pl.

Uczestnicy spotkań w urzędzie miasta i bialskich szkołach wskazali problemy występujące na obszarze rewitalizacji oraz dyskutowali o działaniach, jakie należy podjąć, aby wyprowadzić obszar rewitalizacji z kryzysu. Pojawiły się pierwsze pomysły na projekty i przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

Wszyscy zainteresowani procesem rewitalizacji (m.in.: organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, właściciele i zarządcy nieruchomości, parafie, instytucje samorządowe i państwowe) mogą aktywnie współtworzyć Gminny Programu Rewitalizacji.

Wydział polityki gospodarczej, rozwoju i promocji urzędu miasta czeka na pomysły, które można realizować na obszarze rewitalizacji i tym samym czynnie włączyć się w proces ożywienia tego obszaru. Celem proponowanych przedsięwzięć powinna być eliminacja lub ograniczenie negatywnych zjawisk, zdiagnozowanych na obszarze rewitalizacji.

Zachęcamy do zgłaszania planowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych w formie krótkiego opisu projektu lub przedsięwzięcia rewitalizacyjnego. Nabór trwa do 24 kwietnia.

POLECAMY TAKŻE: zgłoś swój pomysł do programu rewitalizacji!
Pozostałe artykuły

Kolejny sukces "Piksela"
2024-04-16

Już po raz siódmy MDK „Śródmieście" we Wrocławiu rozstrzygnęło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: „Spójrz okiem artysty".

Bezbramkowy remis w meczu MKS Podlasie Biała Podlaska - Podhale Nowy Targ
2024-04-15

0-0 tak zakończył się dzisiejszy mecz MKS Podlasie Biała Podlaska z Podhale Nowy Targ.

Utrudnienia na ul. Podleśnej
2024-04-13

W związku z przebudową ul. Podleśnej, od 15 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) wprowadzony zostanie kolejny etap zmian w organizacji ruchu.

Ruszył projekt dotyczący trwałego znakowania oraz sterylizacji psów i kotów
2024-04-13

Ruszył projekt dotyczący trwałego znakowania oraz sterylizacji/kastracji psów i kotów właścicielskich na terenie Miasta Biała Podlaska.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
2024-04-13

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypominający o ludobójstwie zaplanowanym w 1940 roku przez ZSRR.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.