Aktualności
Forum psychologów i pedagogów
2023-12-08

Dlaczego w dobie samotności młodzi ludzie sięgają po mechanizmy mimikry społecznej?

To zagadnienie, sformułowane przez koordynatorkę, panią Ewę Tatarczak, wyznaczyło przewodnią myśl tegorocznego Forum Psychologów i Pedagogów.

W ramach cyklicznych spotkań uczestnicy - nauczyciele specjaliści pracujący w publicznych szkołach i placówkach na terenie naszego miasta - wymienili się doświadczeniami, podnosić swoje kompetencje i umiejętności zawodowe, integrować się, a także doskonalić standardy swojej pracy.

Pandemia, hejt w sieci, presja szkoły, wymagania ze strony rodziców, życie w hybrydowym świecie (online i offline ) - to wszystko sprawia, że dzieci są coraz bardziej obciążone i nie radzą sobie ze swoimi emocjami, a co za tym idzie - coraz więcej z nich potrzebuje specjalistycznego wsparcia i pomocy. Kryzysy przeżywane przez jednostkę stanowią problem nie tylko dla osoby znajdującej się w stanie silnej traumy, lęku, poczucia beznadziejności, ale stanowią także poważne utrudnienie w funkcjonowaniu systemów społecznych, w których ta osoba funkcjonuje. Ciągłe doskonalenie systemu pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest więc jedną z najinteligentniejszych społecznych inwestycji - zarówno na poziomie społeczności lokalnej, jak i w skali całego państwa.

Dostrzegając te problemy, prezydent Michał Litwiniuk podjął decyzję o sfinansowaniu przez Urząd Miasta cyklu szkoleń dla nauczycieli specjalistów, których tematyka dotyczyć będzie m.in.: ucznia z depresją w szkole, ucznia z zaburzeniami lękowymi, ucznia doświadczającego traumy.

Pozostałe artykuły

Pokaz sprzętu wojskowego
2024-03-04

6 marca 2024 roku, w godz. 11.00-15.00, w Białej Podlaskiej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego biorącego udział w ćwiczeniu taktycznym z wojskami NATO pod kryptonimem „DRAGON-24”.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy
2024-03-04

W 1984 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy - PEN Club założone w drugiej dekadzie XX w. ustanowiło Dzień Pisarza. Obchodzi się je od tego czasu 3 marca. Nazwa PEN Club pochodzi od pierwszych liter angielskich słów: poets, playwrights [poeci, dramatopisarze], essayists [eseiści], novelists [powieściopisarze], tworzących wyraz pen [pióro].

Dzień Promocji Zdrowia
2024-03-04

7 marca r. w godz. 10:00 - 14:00 prezydent miasta Michał Litwiniuk zaprasza na Dzień Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-03-03

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na uroczystościach miejskich na które zaprosił prezydent Michał Litwiniuk, uczestniczyli przedstawiciele wojska, służb mundurowych, władz...

Otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane"
2024-03-02

Wczoraj w Bialskiej Galerii Fotografii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane" autorstwa utalentowanego fotografa Andrzeja Grudnia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.