Aktualności
Targi edukacyjne dla uczniów klas VIII
2023-03-30

Już po raz siódmy uczniowie klas VIII uczestniczyli w Targach Edukacyjnych pod hasłem "Bialski GPS na edukację i zawód".

Wydarzenie o charakterze regionalnym zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka. 

Celem imprezy było zaprezentowanie oferty edukacyjnej bialskich szkół ponadpodstawowych, a tym samym pomoc uczniom klas VIII szkół podstawowych w wyborze szkoły. Do udziału w tegorocznych Targach zgłosiły się zarówno szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie miasta, jak i z sąsiadujących z nami gmin tj. m.in. gminy Biała Podlaska, Zalesie, Łomazy, Rokitno, Międzyrzec Podlaski. Łącznie do udziału w imprezie zgłoszonych zostało ok. 1100 uczniów klas VIII.

Organizatorem wydarzenia była Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Białej Podlaskiej.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się 15 maja 2023 r. Na absolwentów klas ósmych w szkołach prowadzonych przez miasto Biała Podlaska, czeka ponad 1 440 miejsc. Oferta obejmuje szkoły branżowe, technika i licea ogólnokształcące.

Pozostałe artykuły

Rozpoczynamy akcję "Lato w mieście"!
2024-06-25

Jak co roku, w okresie wakacyjnym, bialczanie będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach przygotowanych przez bialskie instytucje kultury!

Ruszyły zapisy na Sebring Bike Ride!
2024-06-24

Rajd odbędzie się 26 czerwca br. przy Stadionie Miejskim. Jest to kolejne wydarzenie w ramach tegorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody, w tym dwa rowery!

XIV Rajd Kraszewskiego
2024-06-24

Ponad 200 osób ruszyło z nami na XIV Rajd Kraszewskiego do Romanowa!

Siódma edycja Rotariańskiego Wyścigu Kaczek
2024-06-23

W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Daj serce, moc jest w Tobie”, a fundusze z zakupu kaczek przekazane zostały na rzecz kolejnego etapu projektu Stowarzyszenia Wspólny Świat w Białej Podlaskiej - Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

Przysięga wojskowa żołnierzy 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej
2024-06-22

Na pl. Wolności odbyła się dziś uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców