Aktualności
Biegali po raz czwarty (WIDEO)
2015-06-17
Już po raz czwarty odbył się w Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych. Tegoroczna edycja pobiła kolejny rekord, bo do sportowych zmagań zgłosiło się blisko 700 uczestników. Ostatecznie na starcie biegu głównego stanęły 442 osoby.

Duża liczba pasjonatów biegania na największej imprezie biegowej w mieście zaskakuje pozytywnie, bo w niedzielę 14 czerwca warunki pogodowe były wyjątkowo trudne. Palące słońce nie pozwoliło ukończyć głównego dystansu kilkunastu zawodnikom, potrzebna była także interwencja służb ratowniczych.

Ostatecznie z trudnymi warunkami najlepiej poradził sobie Przemysław Dąbrowski, pochodzący z Rzekunia były student bialskiej filii AWF, który na mecie zameldował się z czasem 32,13. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Izabela Trzaskalska z Terespola. Po raz kolejny udowodniono, że biegać można w każdym wieku. Najstarszą uczestniczką biegu głównego była Wiera Stasiewicz z Hajnówki (1942). Najmłodsi stawili się bez kompleksów na starcie wyścigów sprinterskich.


Piknik Biała Biega to już tradycyjnie impreza promująca zdrowy tryb życia, dlatego oprócz rywalizacji sportowej, również tej na rolkach i w nordic walking, podczas imprezy można było skorzystać z porad lekarzy i rehabilitantów. W pozytywną inicjatywę włączyli się także studenci, którzy poprowadzili ćwiczenia w ramach akcji "AWF dla zdrowia".

Organizatorem imprezy od początku jej istnienia jest Klub Biegacza Biała Biega, który od 2011 zajmuje się promocją biegania na terenie miasta. Członkowie klubu spotykają się na cotygodniowych treningach na stadionie AWF w każdą sobotę o godz. 9.30. Tegoroczna odsłona Pinkniku miała swoją dodatkową rangę, bo po raz pierwszy została włączona w cykl czterech imprez sportowych, składających się na Grand Prix Traktu Brzeskiego. Swoim patronatem wydarzenie objął prezydent miasta Dariusz Stefaniuk. 

Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.