Aktualności
Zakończył się I etap przebudowy ul. Sidorskiej
2022-11-07

- To kolejne świetne informacje o rozwoju inwestycyjnym Białej Podlaskiej. Mam dużą satysfakcję, że jest to następna zrealizowana przeze mnie obietnica wyborcza – powiedział prezydent Michał Litwiniuk podczas oficjalnego przekazania przebudowanego odcinka jednej z głównych arterii Białej Podlaskiej, ul. Sidorskiej, na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania Al. Solidarności. – Budowa ulicy Sidorskiej znajduje się w obiecywanym w kampanii wyborczej Planie Budowy Dróg, za którego wspólne stworzenie, przyjęcie i sukcesywną realizację bardzo dziękuję moim współpracownikom z Urzędu Miasta i państwu radnym. To 1 km 300 m zupełnie nowej drogi w nowoczesnej, funkcjonalnej, wszechstronnej formule, z dwoma pasami, chodnikiem po stronie południowej i drogą rowerową po stronie północnej, z nowoczesnym, energooszczędnym oświetleniem ledowym, z dwiema zatokami autobusowymi i odwodnieniem rozsączającym. Całość zaangażowanych środków to niemal 6 mln zł, w tej kwocie znajduje się dofinansowanie – prawie 3 mln zł – z Rządowego Funduszu Budowy Dróg, za które serdeczne podziękowania składam na ręce pana wojewody Roberta Gmitruczuka – powiedział prezydent. Zapowiedział także kontynuację inwestycji: - Jesteśmy na etapie ukończenia Programu Funkcjonalno-Użytkowego kolejnego odcinka – pomiędzy skrzyżowaniem z Al. Jana Pawła II i skrzyżowaniem z ul. Kąpielową. To pozwoli nam ogłosić na początku kolejnego roku przetarg w formule „Zaprojektuj i wybuduj” na budowę dalszej części ulicy Sidorskiej z rondem na jej skrzyżowaniu z Al. Jana Pawła II. Budowa rond w strategicznych miejscach, na skrzyżowaniu dróg o dużym natężeniu ruchu to także moja obietnica wyborcza. Być może pod koniec przyszłego roku rozpoczniemy tam pierwsze prace. Na budowę tego kolejnego odcinka pozyskaliśmy 5 mln zł z funduszu rządowego.

W tej kadencji, dzięki zaangażowaniu środków unijnych, w ramach tzw. projektu MOF, powstał już chodnik i droga rowerowa na ul. Sidorskiej na odcinku od Al. 1000-lecia do Sidorek, w ostatnim czasie powstała nowa nawierzchnia na odcinku sąsiadującym z Akademią Bialską.

Wykonawcami inwestycji były bialskie przedsiębiorstwa: PBD TRE-DROM i PPHU TRANSBET.

 

 

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców