Aktualności
Gala tańca podsumowująca rok artystyczny Dance Academy Studio
2022-06-17

Za nami niesamowite show. W miniony poniedziałek, 13 czerwca br. w amfiteatrze odbyła się gala tańca podsumowująca rok artystyczny Dance Academy Studio pt. „Wiry tańca" połączona z II Turniejem Tańca. W ciągu minionych kilku lat bialscy tancerze z „DAS-u" przyzwyczaili swoją widownię do występów na wysokim poziomie. Nie inaczej było podczas poniedziałkowej gali.

Na scenie pojawiło się 70 tancerzy w różnym wieku. Podczas gali można było zobaczyć prawie 40 choreografii mijającego sezonu artystycznego w licznych stylach tańca takich jak hip-hop, jazz, balet, modern i licznych kategoriach tanecznych: solo, duet, mini formacja i formacja. Tancerzom za ich sukcesy artystyczne wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary oraz upominki. Turniej tańca swoim występem uświetnili wokaliści Zespół Wokalnego "Chwilka".

Warto dodać, że podopieczni Dance Academy Studio zdobywają wysokie miejsca na wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Tylko w tym sezonie wytańczyli ich ponad 30 m.in. na II Międzynarodowym Festiwalu Tańca Rudolf, XIV Festiwalu Tana City of Dance czy choćby na XXII Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych. Rezultaty ich ciężkiej pracy  można było wielokrotnie podziwiać podczas pokazów i widowisk tanecznych. Tylko w tym roku Dance Academy Studio wraz z zespołem wokalnym "Chwilka" stworzyło widowisko taneczno-wokalne pt. "Dziewczynka z zapałkami", którego premiera odbyła się w ramach Bialskich Mikołajek. 

Zadowolenia z mijającego sezonu nie ukrywa szefowa "Das-u". - Nasza gala tańca podsumowująca sezon jest świetną okazją aby Nasi podopieczni pochwalili się umiejętnościami. Mieliśmy wspaniały sezon, pełen ciekawych koncertów i owocnych wyjazdów na turnieje. Dziękuję za włożone serce i pracę– mówiła Karolina Brodzik-Zaremba kierownik artystyczny Dance Academy Studio.

Dance Academy Studio to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca od 2009 roku a Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialscy tancerze mają na swoim koncie ponad 400 tytułów wytańczonych na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca.

Pozostałe artykuły

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej
2023-03-22

Powrót wojska nie byłby możliwy bez przekazania przez bialski samorząd terenów po byłym lotnisku na rzecz formowanego garnizonu.

Złote Gody mieszkańców miasta i gminy Biała Podlaska
2023-03-21

Złote Gody – podczas tej pięknej uroczystości prezydent Michał Litwiniuk pogratulował małżonkom z naszego miasta oraz Gminy Biała Podlaska wspaniałego jubileuszu 50-lecia małżeństwa.

Joanna Kozłowiec w Radzie Miasta Biała Podlaska – radna Klubu Koalicji Obywatelskiej złożyła ślubowanie
2023-03-21

Gratulujemy i życzymy powodzenia w działaniach dla naszej społeczności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.