Aktualności
Ruszyła kampania społeczna promująca rodzicielstwo zastępcze w Białej Podlaskiej
2021-03-09

Ruszyła kampania społeczna promująca rodzicielstwo zastępcze w Białej Podlaskiej. Podczas konferencji prasowej prezydent Michał Litwiniuk, dyrektor MOPS Ewa Borkowska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Stanisław Romanowski, oraz Marta Kilisińska, kierownik Działu Opieki nad rodziną i dzieckiem MOPS, zaprezentowali założenia tej niezwykle istotnej kampanii, objętej Honorowym Patronatem Prezydenta.


W filmie, który ją promuje, oglądamy jedną z bialskich rodzin zastępczych – państwa Klaudię i Piotra Chazanów i ich niesamowitych synów.

  

Ponadto przygotowane są krótkie spoty kampanii:

 

  

 

 

Aktualnie 25 dzieci z Białej Podlaskiej wychowuje się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Kolejnym wyzwaniem, z jakim na co dzień mierzą się pracownicy Działu Opieki nad Rodziną i Dzieckiem, są sytuacje, kiedy sąd zwraca się z prośbą o niezwłoczne wskazanie miejsca na umieszczenie małoletnich dzieci.


Obecnie na terenie miasta nie ma rodzin zastępczych, które mogłyby przyjąć pod opiekę dzieci, niemogące wychowywać się w rodzinie biologicznej. Mops wciąż poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej jako organizator pieczy zastępczej odpowiedzialny jest między innymi za prowadzenie naboru kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej, rodziny zastępczej niezawodowej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka, oraz organizowanie szkoleń dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka.
Kampania Społeczna Promująca Rodzicielstwo Zastępcze jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia większej ilości rodzin zastępczych wśród mieszkańców naszego miasta. Ma na celu promocję i propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego.


Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.mops-bialapodlaska.pl, a także w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej ul. Marszałka J. Piłsudskiego 24 lub pod nr. telefonu 83 344 70 31.

Pozostałe artykuły

Jubileusz 50-lecia małżeństwa
2021-05-04

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli 50 lat mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Rusza samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej
2021-04-30

Miasto Biała Podlaska utworzyło samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

Biała Podlaska otrzymała kolejne wsparcie ze środków UE
2021-04-28

W dniu 26 kwietnia br. prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z panią skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł,  dzięki któremu zostanie zrealizujowany projekt pt. „Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska - II etap”.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.
2021-04-28

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej rozpoczął przyjmowanie kart zgłoszeń do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
2021-04-28

Uczniowie Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej, mimo wielu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, ciągle podnoszą swą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności w zakresie budownictwa. Ma to odzwierciedlenie w sukcesach, jakie ostatnio odnieśli rywalizując z innymi  szkołami o tym profilu w okręgu lubelskim.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców