Aktualności
20 lutego 2021 roku zmarł Mieczysław Chorąży
2021-02-25
Mieczysław Chorąży – honorowy obywatel Białej Podlaskiej, był wybitnym onkologiem, nauczycielem akademickim, powstańcem warszawskim.
 
Urodził się 31 sierpnia 1925 roku w Janówce. Naukę rozpoczął w bialskim gimnazjum, którą przerwał wybuch II wojny światowej. Podczas wojny był żołnierzem Armii Krajowej, brał czynny udział w Powstaniu Warszawskim. W 1951 roku ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Karierę medyczną związał z Państwowym Instytutem Przeciwrakowym w Gliwicach (obecnie Oddział Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie).
 
Był członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk oraz wielu organizacji i towarzystw naukowych. Uhonorowany doktoratami honoris causa uczelni medycznych w Katowicach i Białymstoku, a także wieloma nagrodami i odznaczeniami państwowymi, m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W 2017 roku odznaczony przez Prezydenta RP Orderem Orła Białego za zasługi dla rozwoju polskiej medycyny i za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej.
 
Zmarł 20 lutego 2021 roku.
Pozostałe artykuły

Kuchnie Radziwiłłów - nowe odkrycia na terenie założenia
2021-04-13

Od dwóch tygodni trwają prace badawcze (archeologiczne badania wykopaliskowe) prowadzone na terenie zespołu zamkowego w Białej Podlaskiej, w miejscu zajmowanym dawniej przez budynek...

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - w kwietniu dokonaj samospisu
2021-04-12

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: kliknij tutaj

Zmiany w działalności żłobków i przedszkoli
2021-04-09

W związku z przedłużeniem przez rząd czasu zamknięcia żłobków i przedszkoli do 18.04.2021 r. prezydent Michał Litwiniuk podjął decyzję o dalszym, całkowitym umorzeniu opłaty za pobyt dzieci w związku z kolejnymi obostrzeniami.

50 tys. maseczek dla bialczan od firmy Bialcon
2021-04-07

Spółka BIALCON, reprezentowana przez pana Jakuba Chwesiuka, przekazała na ręce dyrekcji bialskiego MOPS-u (pani Ewy Borkowskiej i pana Kamila Węglińskiego) darowiznę w postaci 50 tys. maseczek wielorazowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.