Aktualności
Dni Patrona Białej Podlaskiej
2019-09-25

W ostatnim tygodniu września świętujemy Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła. 28 września o 12.00 prezydent Mchał Litwiniuk otworzy ofiacjalnie Jarmark Michałowy. Złoży też życzenia wszystkim bialskim Michałom, dla których jest przygotowany imieninowy tort.

Jarmark Michałowy gromadzi rękodzielników, rzemieślników i artystów z całej Polski. To także czas koncertów kapel, zespołów i solistów. W sobotę 28 września o godz. 18.00 zapraszamy na miejską potańcówkę przy akompaniamencie zespołu Jawor z Baranowicz.

W niedzielę (29 września) o godz. 10.00  w parafii św. Michała Archanioła przy ul. Pokoju 14 zostanie odprawiona msza św. w intencji mieszkańców Białej Podlaskiej. Następnie o godz. 12.00 w sali 238 UM Biała Podlaska rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta.

 Program uroczystej sesji Rady Miasta:

  1. Otwarcie uroczystej sesji - powitanie przybyłych gości.
  2. Przemówienie Prezydenta Miasta Biała Podlaska.
  3. Wręczenie tytułu „Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska” p. Annie Chwałek
  4. Koncert Kwintetu Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia.
  5. Zamknięcie uroczystej sesji.

Finałem Dni Patrona będzie widowisko muzyczne prezentujące ukochaną muzykę Bogusława Kaczyńskiego przygotowane przez Fundację "Orfeo". Weźmie w nim udział kilkudziesięciu muzyków z Chopin University Chamber Orchestra, która właśnie wróciła z trasy koncertowej po Chinach, soliści baletu Orfeum oraz uznani polscy śpiewacy.

Pozostałe artykuły

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
2020-07-01

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020