Aktualności
Dni Patrona Białej Podlaskiej
2019-09-25

W ostatnim tygodniu września świętujemy Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła. 28 września o 12.00 prezydent Mchał Litwiniuk otworzy ofiacjalnie Jarmark Michałowy. Złoży też życzenia wszystkim bialskim Michałom, dla których jest przygotowany imieninowy tort.

Jarmark Michałowy gromadzi rękodzielników, rzemieślników i artystów z całej Polski. To także czas koncertów kapel, zespołów i solistów. W sobotę 28 września o godz. 18.00 zapraszamy na miejską potańcówkę przy akompaniamencie zespołu Jawor z Baranowicz.

W niedzielę (29 września) o godz. 10.00  w parafii św. Michała Archanioła przy ul. Pokoju 14 zostanie odprawiona msza św. w intencji mieszkańców Białej Podlaskiej. Następnie o godz. 12.00 w sali 238 UM Biała Podlaska rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta.

 Program uroczystej sesji Rady Miasta:

  1. Otwarcie uroczystej sesji - powitanie przybyłych gości.
  2. Przemówienie Prezydenta Miasta Biała Podlaska.
  3. Wręczenie tytułu „Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska” p. Annie Chwałek
  4. Koncert Kwintetu Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia.
  5. Zamknięcie uroczystej sesji.

Finałem Dni Patrona będzie widowisko muzyczne prezentujące ukochaną muzykę Bogusława Kaczyńskiego przygotowane przez Fundację "Orfeo". Weźmie w nim udział kilkudziesięciu muzyków z Chopin University Chamber Orchestra, która właśnie wróciła z trasy koncertowej po Chinach, soliści baletu Orfeum oraz uznani polscy śpiewacy.

Pozostałe artykuły

Uwaga ! Zawyją syreny
2021-07-30

1 sierpnia br. o godz. 17.00 przeprowadzony zostanie trening systemu alarmowania z głośnym użyciem syren alarmowych – dźwięk syreny trwający 1 minutę. Syreny upamiętnią 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Rozpoczynamy remont ul. Sitnickiej
2021-07-28

Od 4 sierpnia br. na ul. Sitnickiej wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. W pierwszym etapie, na odcinku od ul. Glinki do ul. Osiedle Sitnicka, będą prowadzone roboty związane z wymianą krawężników i regulacją chodnika, zatem ruch pieszych będzie odbywał się południową stroną ulicy Sitnickiej.

Mobilny Punkt Spisowy na placu Wolności
2021-07-28

Wszystkie osoby, które jeszcze nie spisały się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, zachęcamy do skorzystania z Mobilnego Punktu Spisowego, w którym pracownicy Urzędu Statystycznego będą pomagali przy wypełnianiu ankiet spisowych metodą samospisu internetowego.

Konkurs fotograficzny pt. „Odkryj niepowtarzalne pogranicze PBU”
2021-07-27

Chcielibyśmy poinformować i jednocześnie gorąco zachęcić Państwa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Odkryj niepowtarzalne pogranicze PBU” organizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020. Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych, zadania są proste, a nagrody atrakcyjne!

Sadzimy nowe drzewa w tzw. Małpim Gaju
2021-07-21

Kasztanowiec czerwony, brzoza pożyteczna, buk pospolity, dąb czerwony, platan klonolistny, czeremcha pospolita, miłorząb dwuklapowy, grujecznik japoński - to nowi mieszkańcy terenu rekreacyjnego nad Krzną. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców