Aktualności
Dni Patrona Białej Podlaskiej
2019-09-25

W ostatnim tygodniu września świętujemy Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła. 28 września o 12.00 prezydent Mchał Litwiniuk otworzy ofiacjalnie Jarmark Michałowy. Złoży też życzenia wszystkim bialskim Michałom, dla których jest przygotowany imieninowy tort.

Jarmark Michałowy gromadzi rękodzielników, rzemieślników i artystów z całej Polski. To także czas koncertów kapel, zespołów i solistów. W sobotę 28 września o godz. 18.00 zapraszamy na miejską potańcówkę przy akompaniamencie zespołu Jawor z Baranowicz.

W niedzielę (29 września) o godz. 10.00  w parafii św. Michała Archanioła przy ul. Pokoju 14 zostanie odprawiona msza św. w intencji mieszkańców Białej Podlaskiej. Następnie o godz. 12.00 w sali 238 UM Biała Podlaska rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta.

 Program uroczystej sesji Rady Miasta:

  1. Otwarcie uroczystej sesji - powitanie przybyłych gości.
  2. Przemówienie Prezydenta Miasta Biała Podlaska.
  3. Wręczenie tytułu „Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska” p. Annie Chwałek
  4. Koncert Kwintetu Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia.
  5. Zamknięcie uroczystej sesji.

Finałem Dni Patrona będzie widowisko muzyczne prezentujące ukochaną muzykę Bogusława Kaczyńskiego przygotowane przez Fundację "Orfeo". Weźmie w nim udział kilkudziesięciu muzyków z Chopin University Chamber Orchestra, która właśnie wróciła z trasy koncertowej po Chinach, soliści baletu Orfeum oraz uznani polscy śpiewacy.

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.