Aktualności
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Białej Podlaskiej
2019-09-02

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty! Podczas miejskiej inauguracji w ZSO nr 2 im. Adama Mickiewicza prezydent Michał Litwniuk życzył uczniom, rodzicom, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych pełnych sukcesów kolejnych 10 miesięcy.

„Nasz samorząd stanął przed kolejnym wyzwaniem – zdany na własne siły, jednak w naszym mieście zawsze będziemy robić wszystko dla dobra dzieci, młodzieży i pedagogów, którzy realizują tak ważne i odpowiedzialne zadania. Dla organów prowadzących i kadry placówek oświatowych nie jest to łatwy czas. To my, samorząd i szkoły, będziemy się mierzyć z trudną sytuacją finansowania obietnic rządowych, która wymusza na nas wiele wyrzeczeń. W Białej Podlaskiej robimy wszystko, by uczniowie i nauczyciele mogli uczyć się i pracować w jak najlepszych na nasze możliwości warunkach” - powiedział prezydent. Podobne słowa skierował w liście do wszystkich szkół Białej Podlaskiej.

Podczas uroczystości prezydent pogratulował także wyłonionym w konkursach dyrektorom szkół: p. Aleksandrze Dopierale (ZSO nr 4), p. Marcinowi Szwedowi (ZSO nr 2) i p. Ireneuszowi Długołęckiemu (ZSZ nr 1) i podziękował wieloletniemu dyrektorowi ZSO nr 2 p. Maciejowi Kosikowi za owocną pracę. Wręczył również akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.