Aktualności
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Białej Podlaskiej
2019-09-02

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty! Podczas miejskiej inauguracji w ZSO nr 2 im. Adama Mickiewicza prezydent Michał Litwniuk życzył uczniom, rodzicom, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych pełnych sukcesów kolejnych 10 miesięcy.

„Nasz samorząd stanął przed kolejnym wyzwaniem – zdany na własne siły, jednak w naszym mieście zawsze będziemy robić wszystko dla dobra dzieci, młodzieży i pedagogów, którzy realizują tak ważne i odpowiedzialne zadania. Dla organów prowadzących i kadry placówek oświatowych nie jest to łatwy czas. To my, samorząd i szkoły, będziemy się mierzyć z trudną sytuacją finansowania obietnic rządowych, która wymusza na nas wiele wyrzeczeń. W Białej Podlaskiej robimy wszystko, by uczniowie i nauczyciele mogli uczyć się i pracować w jak najlepszych na nasze możliwości warunkach” - powiedział prezydent. Podobne słowa skierował w liście do wszystkich szkół Białej Podlaskiej.

Podczas uroczystości prezydent pogratulował także wyłonionym w konkursach dyrektorom szkół: p. Aleksandrze Dopierale (ZSO nr 4), p. Marcinowi Szwedowi (ZSO nr 2) i p. Ireneuszowi Długołęckiemu (ZSZ nr 1) i podziękował wieloletniemu dyrektorowi ZSO nr 2 p. Maciejowi Kosikowi za owocną pracę. Wręczył również akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.