Aktualności
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Białej Podlaskiej
2019-09-02

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty! Podczas miejskiej inauguracji w ZSO nr 2 im. Adama Mickiewicza prezydent Michał Litwniuk życzył uczniom, rodzicom, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych pełnych sukcesów kolejnych 10 miesięcy.

„Nasz samorząd stanął przed kolejnym wyzwaniem – zdany na własne siły, jednak w naszym mieście zawsze będziemy robić wszystko dla dobra dzieci, młodzieży i pedagogów, którzy realizują tak ważne i odpowiedzialne zadania. Dla organów prowadzących i kadry placówek oświatowych nie jest to łatwy czas. To my, samorząd i szkoły, będziemy się mierzyć z trudną sytuacją finansowania obietnic rządowych, która wymusza na nas wiele wyrzeczeń. W Białej Podlaskiej robimy wszystko, by uczniowie i nauczyciele mogli uczyć się i pracować w jak najlepszych na nasze możliwości warunkach” - powiedział prezydent. Podobne słowa skierował w liście do wszystkich szkół Białej Podlaskiej.

Podczas uroczystości prezydent pogratulował także wyłonionym w konkursach dyrektorom szkół: p. Aleksandrze Dopierale (ZSO nr 4), p. Marcinowi Szwedowi (ZSO nr 2) i p. Ireneuszowi Długołęckiemu (ZSZ nr 1) i podziękował wieloletniemu dyrektorowi ZSO nr 2 p. Maciejowi Kosikowi za owocną pracę. Wręczył również akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.