Aktualności
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Białej Podlaskiej
2019-09-02

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty! Podczas miejskiej inauguracji w ZSO nr 2 im. Adama Mickiewicza prezydent Michał Litwniuk życzył uczniom, rodzicom, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych pełnych sukcesów kolejnych 10 miesięcy.

„Nasz samorząd stanął przed kolejnym wyzwaniem – zdany na własne siły, jednak w naszym mieście zawsze będziemy robić wszystko dla dobra dzieci, młodzieży i pedagogów, którzy realizują tak ważne i odpowiedzialne zadania. Dla organów prowadzących i kadry placówek oświatowych nie jest to łatwy czas. To my, samorząd i szkoły, będziemy się mierzyć z trudną sytuacją finansowania obietnic rządowych, która wymusza na nas wiele wyrzeczeń. W Białej Podlaskiej robimy wszystko, by uczniowie i nauczyciele mogli uczyć się i pracować w jak najlepszych na nasze możliwości warunkach” - powiedział prezydent. Podobne słowa skierował w liście do wszystkich szkół Białej Podlaskiej.

Podczas uroczystości prezydent pogratulował także wyłonionym w konkursach dyrektorom szkół: p. Aleksandrze Dopierale (ZSO nr 4), p. Marcinowi Szwedowi (ZSO nr 2) i p. Ireneuszowi Długołęckiemu (ZSZ nr 1) i podziękował wieloletniemu dyrektorowi ZSO nr 2 p. Maciejowi Kosikowi za owocną pracę. Wręczył również akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Pozostałe artykuły

Wybierz, gdzie zlokalizujemy nowy biletomat
2021-01-12

Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do oddania swojego głosu w ankiecie dotyczącej lokalizacji nowego biletomatu.

Podsumowanie Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
2021-01-07

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk spotkał się z panem Krzysztofem Korwin-Piotrowskim, dyrektorem artystycznym  Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Zbigniewem Kapelą, dyrektorem...

Nowa witryna Bialskiej Biblioteki Cyfrowej
2021-01-07

Urząd Miasta przekazał  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej dotację celową na rozbudowę systemu ułatwiającego korzystanie z jej zasobów cyfrowych. Dotacja ta pozwoliła...

Informacje nt. szczepień przeciwko COVID-19
2021-01-05

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami nt. szczepień przeciwko COVID-19 przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Świąteczny przepiśnik - „Apetyt na święta”
2020-12-22

„Apetyt na święta”, czyli świąteczna inicjatywa prezydenta miasta Michała Litwiniuka oraz dyrektorów Miejskiej Biblioteki Publicznej i Bialskiego Centrum Kultury.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.