Aktualności
Podpisano kontrakt na przebudowę i modernizację gospodarki ściekowej i gospodarki osadowej na Oczyszczalni w Białej Podlaskiej
2019-06-26

Podpisanie Kontraktu na przebudowę i modernizację gospodarki ściekowej i gospodarki osadowej na Oczyszczalni w Białej Podlaskiej w ramach projektu „Przebudowa i modernizacja Oczyszczalni ścieków wraz z przepompownią centralną oraz efektywnym zarządzaniem systemem wodociągowo-kanalizacyjnym w Białej Podlaskiej” oznacza kolejną ważną dla miasta inwestycję. W wydarzeniu wzięli udział prezydent Michał Litwiniuk, wiceprezydent Maciej Buczyński, przedstawiciele firmy Budomex Sp. z o.o. oraz spółki Bialskie Wodociągi i Kanalizacja "WOD-KAN" Sp. z o.o.

Kwota kontraktowa przedsięwzięcia to: 57 789 582,00 zł (w tym  VAT 10 806 182,00 zł)

Termin zakończenia: 30.06.2022

Koszty i źródła finansowania przedsięwzięcia „Przebudowa i modernizacja Oczyszczalni ścieków wraz z przepompownią centralną oraz efektywnym zarządzaniem systemem wodociągowo-kanalizacyjnym w Białej Podlaskiej”:

 • Całkowity koszt projektu 85 159 623 zł
 • Koszty kwalifikowane 68 635 050 zł
 • Koszty niekwalifikowane 15 659 622 zł

Źródło dofinansowania

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020
Działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach

Cele projektu

 1. Zapewnienie odbierania i ulepszonego oczyszczania 100% ładunku zanieczyszczeń
 2. Uzgodnienie systemu z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie oczyszczania ścieków komunalnych.
 3. Wzrost trwałości i niezawodności obiektów istniejących.
 4. Ograniczenie zużycia energii,
 5. Optymalne zarządzanie infrastrukturą, w tym zapobieganie awariom i ograniczenie strat wody.
 6. W skali globalnej: działania na rzecz czystości wód i uzyskanie wysokiej adaptacyjności systemu na zmiany klimatu.

 

Planowany zakres rzeczowy projektu

W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania:

 1. Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków wraz z wyposażeniem oczyszczalni w instalację do odzysku biogazu zlokalizowanej przy ul. Brzegowej.
 2. Przebudowa i modernizacja centralnej przepompowni ścieków zlokalizowanej przy ul. Mickiewicza,
 3. Zakup urządzeń i sprzętu do eksploatacji systemu obniżającego jego awaryjność i straty wody oraz usprawniającego gospodarkę osadową oczyszczalni
 4. Budowa zintegrowanego systemu GIS (ang. Geographic Information System) do zarządzania sieciami z uwzględnieniem adaptacyjności do zmian klimatu (system plus punkty pomiarowe i monitoring).

Planowane efekty

 1. Modernizacja oczyszczalni ścieków komunalnych w zakresie zagospodarowania osadów ściekowych.
 2. Wybudowanie instalacji do wytwarzania i wykorzystania biogazu.
 3. Dalszy wzrost atrakcyjności obszaru miasta zarówno dla mieszkańców, jak i potencjalnych inwestorów planujących rozpoczęcie działalności w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Budowa rond na DK2 rusza! Utrudnienia na ul. Cmentarnej
2019-11-08

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z Aleją Solidarności. W związku z tym dd 12.11.2019 r. ulica Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu w miejscu robót i wprowadzone zostanie tam ograniczenie prędkości. Do cmentarza dojedziemy ulicą Ekologiczną.

Bezpiecznie do szkoły – modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej
2019-10-31

Projekt pt. „Bezpiecznie do szkoły - modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej”, który Wydział Rozwoju Miasta zgłosił do  konkursu...

Rozpoczyna się przebudowa stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej
2019-10-30

Na przebudowę stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej oczekują liczne bialskie środowiska. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Michała Litwiniuka po przeprowadzeniu niezbędnej inwentaryzacji i rozpoczęciu prac nad projektem obiektu spełniającego finansowe, faktyczne możliwości miasta, rozpoczyna się realizacja inwestycji.

Dodatkowe kursy autobusów w dniach 30.10.2019 r. - 3.11.2019 r.
2019-10-30

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej Sp. z o.o. tradycyjnie uruchomi dodatkowe kursy autobusów na cmentarz komunalny i parafialny.

Rondo na ul. Witoroskiej już przejezdne
2019-10-30

W związku z realizacją zadania „Budowa ulicy Koncertowej w Białej Podlaskiej wraz z oświetleniem, ścieżką rowerową, chodnikiem, budową i przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.