Aktualności
Będzie rondo na skrzyżowaniu ul. Witoroskiej z ul. Koncertową
2019-04-09

Najważniejsza inwestycja tego roku kosztuje prawie 7 mln zł. Projekt nie przewidywał ułatwień dla kierowców i pieszych. Po analizie projektu prezydent Michał Litwiniuk zlecił organizację konkursów na przeprojektowanie skrzyżowania. Wykonawcy zadeklarowali, że zbudują rondo dla komfortu mieszkańców i ułatwienia ruchu.

Rzeczywisty postęp prac wyprzedza założenia harmonogramu o miesiąc. Prace trwają na odcinku od ul. Koncertowej do ul. Witoroskiej, Wykonawca – konsorcjum firm Budomex-Tre-Drom – przystąpił do typowych prac drogowych. Ponad połowa kanalizacji burzowej jest już wykonana. W założeniu do końca kwietnia mają się zakończyć roboty ziemne, a w maju wykonane zostaną: nawierzchnia asfaltowa oraz dojazd ul. Bocznej. Gdy przejezdne będą ul. Koncertowa i Daleka, rozpoczną się prace na ul. Gromadzkiej.

Obecnie ul. Koncertowa ma nawierzchnię gruntową, jest odwadniana powierzchniowo poprzez spływ wody na przydrożne tereny. Istniejąca droga nie spełnia parametrów technicznych wynikających z Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 43, poz. 430).

W związku z brakiem kanalizacji deszczowej w tej części miasta na ul. Gromadzkiej w miejsce odkrytego rowu odwadniającego powstanie kanał deszczowy zbierający wody opadowe i roztopowe. Zasypanie rowu istotnie zwiększy bezpieczeństwo osób poruszających się po ulicy.

Budowa kanału deszczowego na ul. Dalekiej umożliwi podłączenie wcześniej wybudowanych studni chłonnych na ulicach: Klonowej, Środkowej, Wolskiej, Przelotnej i Kołychawa. Już istniejące studnie zostaną wpięte do projektowanej kanalizacji deszczowej działającej jako przelew w sytuacjach przepełnienia studni chłonnych.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w sierpniu br.

Pozostałe artykuły

Flagi narodowe dla mieszkańców Białej Podlaskiej
2019-04-25

W Urzędzie Miasta Biała Podlaska od dziś do wtorku włącznie bialczanie mogą odebrać flagę w głównej sali UM w Biurze Obsługi Klienta.

Komunikat Państwowej Komendy Miejskiej w Białej Podlaskiej
2019-04-25

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej zwraca uwagę na konieczność monitorowania stanu technicznego instalacji i urządzeń, w szczególności instalacji elektrycznych, gazowych, kominowych i urządzeń grzewczych, będących główną przyczyną zagrożenia pożarem.

Ponad 7 tysięcy zł dla stowarzyszenia Wspólny Świat po meczu charytatywnym
2019-04-25

W charytatywnym meczu na rzecz stowarzyszenia Wspólny Świat zagrały drużyny Miasto Biała Podlaska i PZPN. Jego organizatorem był Zakład Karny w Białej Podlaskiej. To jedna z wielu imprez organizowanych w celu wsparcia osób z autyzmem. Stowarzyszenie buduje ośrodek dla swoich podopiecznych.

Zaproszenie na uroczystości miejskie 3 i 12 maja
2019-04-23

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza  na miejskie uroczystości związane ze Świętem Narodowym Trzeciego Maja i Świętem 34. Pułku Piechoty.

Szafki w bialskich szkołach dla najmłodszych uczniów
2019-04-23

Od 1 września br. wszyscy uczniowie klas 1-3 bialskich szkół będą przechowywać podręczniki i pomoce szkolne w specjalnie do tego przeznaczonych szafkach. Prezydent Michał Litwiniuk zwrócił uwagę na konieczność wdrażania działań prozdrowotnych – wiemy, jak poważnym problemem jest przeciążenie dziecięcych kręgosłupów. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.