Aktualności
Modernizacja przejazdu kolejowo-drogowego w Białej Podlaskiej, zmiany w ruchu drogowym
2019-04-05

PKP Linie Kolejowe S.A. informują, że w ramach planowych prac na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Łomaskiej od 8 do 18 kwietnia br. na stacji Biała Podlaska zostaną wymienione tory, płyty przejazdowe oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Po zakończeniu prac na przejeździe wzrośnie poziom bezpieczeństwa zarówno dla ruchu pociągów, jak i samochodów. Będzie lepsza komunikacja w mieście.

Prace ze względu na zakres wymagają wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Wspólnie z zarządcą drogi ustalone zostały objazdy: ul. Podleśną – od strony południowej i ul. Witoroską – od strony północnej, do najbliższego przejazdu na ul. Lubelskiej. W trakcie prac na przejeździe w ciągu ul. Łomaskiej utrzymane będzie przejścia dla pieszych i rowerzystów.

Szykują się lepsze przejazdy pociągiem między Siedlcami a Terespolem

Przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego w Białej Podlaskiej jest realizowana w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol”, który przewiduje m.in. budowę wygodnych peronów i rozwiązań dla osób o ograniczonej mobilności na stacjach Małaszewicze, Biała Podlaska i Terespol oraz budowę nowego przystanku Biała Podlaska Rozrządowa.

Inwestycja usprawni regionalne i międzynarodowe połączenia  kolejowe. Pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróżnych. Łączna wartość projektu wynosi ponad 555,5 mln zł

Pozostałe artykuły

Zadbaj o przyszłość zaszczep się na życie
2021-06-22

Ponad rok życia w reżimie obostrzeń pokazał nam, jak cenne są zdrowie i bezpieczeństwo. Po miesiącach, w których wiele osób miało być może poczucie niemocy, wreszcie możemy mieć znów wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Wręczono wyróżnienia laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021
2021-06-22

16 czerca br. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbyła się uroczystość podczas której wyróżniono laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021.

Dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat i Zespołu Szkół Specjalnych otrzymały książki sensoryczne
2021-06-16

W marcu br.  Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna” ogłosiła konkurs  o wdzięcznej nazwie ,,DotykaMy”, polegający na wykonaniu przez dzieci i dla dzieci specjalnej książeczki sensorycznej.

Kolejne dobre wieści z „Piksela"
2021-06-16

Miło nam poinformować o sukcesie jakim zakończył się udział podopiecznych Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" Bialskiego Centrum Kultury podczas XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z Cyklu Ziemia jest Jedna – Labirynty Świata Podwodnego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu!!!

Spotkanie autorskiego z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem
2021-06-16

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 14 odbyło się spotkanie autorskie z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem w związku z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Zwierzaki wujka Jacka”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców