Inicjatywa „Rowerowa Stolica Polski”
Umowa ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" podpisana
2019-01-07
4 stycznia b.r. prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Stowarzyszenie zgłosiło swoją ofertę w konkursie na powierzenie wykonania zadania publicznego w zakresie ochrony zwierząt poprzez prowadzenie schroniska dla bezdmonych zwierząt z terenu Miasta poprzez:
- przyjmowanie i przetrzymywanie zwierząt z terenu Miasta zagubionych, zabłąkanych i porzuconych lub z innych przyczyn bezdomnych oraz zapewnienie im wyżywienia
i opieki, - podejmowanie działań interwencyjnych wobec zwierząt bezdomnych,
- zapewnienie opieki weterynaryjnej zwierzętom przebywającym w schronisku,
- przekazywanie zwierząt osobom zainteresowanym ich posiadaniem i zdolnym zapewnić im należyte warunki bytowania,
- prowadzenie akcji profilaktycznych i promocyjnych.
Stowarzyszeniu przyznano dotację w wys. 370 000,00 zł. W stosunku do ubiegłego roku kwota przeznaczona na realizację zadań w zakresie ochrony zwierząt na rok 2019 została zwiększona o 20 000,00 zł.
Pozostałe artykuły





