Aktualności
Siatkarskie sukcesy Serbinowa, Jagiellończyka i Szóstki
2018-04-18

W Szczytnie odbył się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w siatkówce młodzików. Bardzo dobrze spisali się w nim siatkarze Serbinowa. Podopieczni Pawła Wasiaka i Macieja Sobieraja odnieśli komplet zwycięstw zajmując pierwsze miejsce. To nie wszystkie sukcesy bialskich drużyn. Dziewczęta z Jagiellończyka i Szóstki rywalizowały w turieju Kinder+Sport.

W pierwszym dniu zmagań pokonali Atak Elbląg 2:0. W drugim wygrali 2:1 z SUKSS Suwałki i 2:0 z gospodarzem zawodów Wiktorią Szczytno. Do meczu finałowego z MOS Wola Warszawa zawodnicy Serbinowa przystąpili bardzo skoncentrowani i zdeterminowani wygrywając pierwszego seta do 22. W drugim to przeciwnicy narzucili warunki gry i wygrali do 19. O zwycięstwie miał zadecydować tie break. Zespół z Białej Podlaskiej postawił wszystko na jedną kartę, nie zawahał się w żadnej piłce i po emocjonującej walce wygrał do 13.

Zwyciężając w turnieju ćwierćfinałowym Serbinów znalazł się w gronie szesnastu najlepszych zespołów w Polsce i awansował do Półfinału Mistrzostw Polski.

Zespół Serbinowa wystąpił w składzie: Michał Mirosławski, Adrian Kulawiec, Patryk Pykacz, Kamil Juszczyński, Przemysław Peryt, Damian Langowski, Igor Bobruk, Adrian Budzyński, Dawid Drąg, Jakub Gawęda, Dominik Słowik.

W hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej odbył się Turniej o Puchar Kinder+Sport Dziewcząt Rejonu Północ naszego województwa. Pierwsze eliminacje do Finału Wojewódzkiego zorganizowali Henryka Biegajło, Konrad Rechnio i Izabela Łukaszuk. Rozegrano je w trzech kategoriach wiekowych - kl.IV - dwójki, klasa piąta - trójki, klasa szósta - czwórki.

Wszystkie kategorie wygrały dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, reprezentując barwy UKS Jagiellończyk. Ostatecznie w czwórkach pierwsze i drugie miejsce zajął UKS Jagiellończyk (trener Izabela Łukaszuk) , na trzeciej pozycji uplasowała się SKS Szóstka I (trener Grzegorz i Bożena Gajewscy). W trójkach UKS Jagiellończyk zajął pierwsze i trzecie miejsce (trener Henryka Biegajło), na drugim była SKS Szóstka (trenerzy G.B. Gajewscy), a w dwójkach wszystkie trzy medalowe pozycje zajął UKS Jagiellończyk (trenerzy Henryka Biegajło - I miejsce i Konrad Rechnio- II i III miejsce).

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.