Aktualności
Multicentrum zainaugurowało ferie zimowe. Było eksperymentalnie
2018-02-01

Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęło ferie od spektakularnych zimowych zabaw naukowych. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat zimy. Uczestnicy dzięki prezentacji dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat śniegu.

Głównym punktem tego wydarzenia był pokaz eksperymentów naukowych, podczas którego powstała zimowa pasta dla słonia. Została wyczarowana mgła oraz wywołana niesamowita burza śnieżna.

Uczestnicy musieli wykazać się pomysłowością, inwencją twórczą a przede wszystkim zgodnie współpracować w grupach, dla których zdobywali kolejne punkty. W pojedynku na eksperymenty musieli zmierzyć się z takimi doświadczeniami jak: otrzymać najdłuższy zimowy polimer, na czas napełnić bombkę sztucznym śniegiem, napompować balon jednym dmuchnięciem, ulepić bałwana oraz wyczarować piękne, kolorowe, lodowe kule.

Spotkanie to udowodniło, że samodzielne wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do zdobycia wiedzy i odkrywania w sobie pasji. Należy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, by pokazać dzieciom, jak kolorowy jest świat.

Pozostałe artykuły

Pokaz sprzętu wojskowego
2024-03-04

6 marca 2024 roku, w godz. 11.00-15.00, w Białej Podlaskiej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego biorącego udział w ćwiczeniu taktycznym z wojskami NATO pod kryptonimem „DRAGON-24”.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy
2024-03-04

W 1984 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy - PEN Club założone w drugiej dekadzie XX w. ustanowiło Dzień Pisarza. Obchodzi się je od tego czasu 3 marca. Nazwa PEN Club pochodzi od pierwszych liter angielskich słów: poets, playwrights [poeci, dramatopisarze], essayists [eseiści], novelists [powieściopisarze], tworzących wyraz pen [pióro].

Dzień Promocji Zdrowia
2024-03-04

7 marca r. w godz. 10:00 - 14:00 prezydent miasta Michał Litwiniuk zaprasza na Dzień Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-03-03

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na uroczystościach miejskich na które zaprosił prezydent Michał Litwiniuk, uczestniczyli przedstawiciele wojska, służb mundurowych, władz...

Otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane"
2024-03-02

Wczoraj w Bialskiej Galerii Fotografii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane" autorstwa utalentowanego fotografa Andrzeja Grudnia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.