Aktualności
Bialscy harcerze odkrywają przeszłość (WIDEO)
2017-06-02

Harcerze i harcerze starsi z II Szczepu Harcerskiego „GENUS” w Białej Podlaskiej zdobywają miano Drużyn Odkrywców, realizując propozycję programową Programowego Ruchu Odkrywców ZHP „Odkrywcy źródeł”.

Programowy Ruch Odkrywców to ogólnopolski ruch, skupiający się na promowaniu dziedzictwa narodowego oraz wychowaniu obywatelskim. Harcerze realizując zadania, sięgali do źródeł, odkrywając wiele wspaniałych historii.

13 Bialska Grunwaldzka Drużyna Harcerska „ASTUS” im. Ks. Barbasiewicza wraz z drużynową Elżbietą Mirończuk zrealizowała dwa zadania, wykonując model Łazienek „Strzelca” - ośrodka wodnego na Krznie oraz reportaż o pierogach perkowickich.

Z kolei 20 Bialska Drużyna Starszoharcerska „SOLLERS” wraz z drużynowym Michałem Kasperukiem w ramach swoich zadań przygotowała szlak turystyczny rowerowo–samochodowy o ks. Brzósce oraz reportaż o języku chachłackim.

POLECAMY TAKŻE: obejrzyj prezentację szlaku turystycznego ks. Brzóski



Pozostałe artykuły

2 maja 2025 r. Urząd Miasta Biała Podlaska będzie nieczynny
2025-04-22

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Biała Podlaska nr 13/25 z dnia 23 stycznia 2025 r., 2 maja 2025 r. (piątek) Urząd Miasta Biała Podlaska będzie nieczynny.

Nasz Jarmark Wielkanocny to najpiękniejsze tradycje, święto rzemiosła, rękodzieła, najlepszych wyrobów, muzyki, śpiewu i tańca
2025-04-14

To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Awanturniczego Klubu Filmowego
2025-04-14

W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.

14 kwietnia obchodzimy 1059. rocznicę chrztu Polski
2025-04-14

Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka  podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.

Bialska Liga Historyczna pod hasłem "Królowie elekcyjni" podsumowana
2025-04-13

Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.