Aktualności
Boisko dla uczniów i mieszkańców. Zakończono ważną inwestycję sportową (WIDEO)
2016-11-25
Nawierzchnia do gry w piłkę nożną, koszykówkę czy tenisa, powstała przy I LO im. J.I. Kraszewskiego. Odbioru inwestycji dokonał osobiście prezydent Dariusz Stefaniuk, który zdołał przekonać miejskie spółki do wsparcia tej niezbędnej infrastruktury. Teraz uczniowie mogą korzystać z boiska z prawdziwego zdarzenia ale obiekt posłuży także wszystkim mieszkańcom. 

Na inwestycję przeznaczono 250 tys. zł, z czego własne środki liceum, pochodzące głównie z wynajmu pływalni, wyniosły 50 tys. Resztę dołożyły bialskie spółki: WOD-KAN i PEC. Dzięki temu powstało pełnowymiarowe boisko, którego przy „Kraszaku” brakowało od dawna.

- Rodzice wymagają od swoich pociech nauki przedmiotów ścisłych i humanistycznych, ale my przypominamy także, że szkoła musi dbać o kondycję fizyczną i zdrowie uczniów. Dlatego inwestycja była niezwykle potrzebna i dzięki sąsiedztwie z pływalnią tworzy już mały kompleks sportowy – mówił z zadowoleniem dyrektor Przemysław Olesiejuk, wskazując na dogodne zaplecze pływalni, które będzie służyło również użytkownikom boiska – szatnie, prysznice i saunę.

Zadowolenia z inwestycji nie kryje także bialski prezydent, który już na studniówce obiecywał uczniom powstanie takiego obiektu i obietnicy dotrzymał.

- Cieszę się, że przy tej okazji udało się połączyć potencjał miasta i możliwości finansowe szkoły. Nie mogliśmy sfinansować tej inwestycji ze środków ministerialnych, ponieważ aktualnie realizujemy znacznie większy projekt budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie MKS Podlasie. Te piękne miejsce będzie służyło z pewnością nie tylko uczniom liceum, ale również wszystkim mieszkańcom – mówił prezydent Dariusz Stefaniuk.

Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.