Aktualności
Boisko dla uczniów i mieszkańców. Zakończono ważną inwestycję sportową (WIDEO)
2016-11-25
Nawierzchnia do gry w piłkę nożną, koszykówkę czy tenisa, powstała przy I LO im. J.I. Kraszewskiego. Odbioru inwestycji dokonał osobiście prezydent Dariusz Stefaniuk, który zdołał przekonać miejskie spółki do wsparcia tej niezbędnej infrastruktury. Teraz uczniowie mogą korzystać z boiska z prawdziwego zdarzenia ale obiekt posłuży także wszystkim mieszkańcom. 

Na inwestycję przeznaczono 250 tys. zł, z czego własne środki liceum, pochodzące głównie z wynajmu pływalni, wyniosły 50 tys. Resztę dołożyły bialskie spółki: WOD-KAN i PEC. Dzięki temu powstało pełnowymiarowe boisko, którego przy „Kraszaku” brakowało od dawna.

- Rodzice wymagają od swoich pociech nauki przedmiotów ścisłych i humanistycznych, ale my przypominamy także, że szkoła musi dbać o kondycję fizyczną i zdrowie uczniów. Dlatego inwestycja była niezwykle potrzebna i dzięki sąsiedztwie z pływalnią tworzy już mały kompleks sportowy – mówił z zadowoleniem dyrektor Przemysław Olesiejuk, wskazując na dogodne zaplecze pływalni, które będzie służyło również użytkownikom boiska – szatnie, prysznice i saunę.

Zadowolenia z inwestycji nie kryje także bialski prezydent, który już na studniówce obiecywał uczniom powstanie takiego obiektu i obietnicy dotrzymał.

- Cieszę się, że przy tej okazji udało się połączyć potencjał miasta i możliwości finansowe szkoły. Nie mogliśmy sfinansować tej inwestycji ze środków ministerialnych, ponieważ aktualnie realizujemy znacznie większy projekt budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie MKS Podlasie. Te piękne miejsce będzie służyło z pewnością nie tylko uczniom liceum, ale również wszystkim mieszkańcom – mówił prezydent Dariusz Stefaniuk.

Pozostałe artykuły

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
2023-05-15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych...

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców