Aktualności
Boisko dla uczniów i mieszkańców. Zakończono ważną inwestycję sportową (WIDEO)
2016-11-25
Nawierzchnia do gry w piłkę nożną, koszykówkę czy tenisa, powstała przy I LO im. J.I. Kraszewskiego. Odbioru inwestycji dokonał osobiście prezydent Dariusz Stefaniuk, który zdołał przekonać miejskie spółki do wsparcia tej niezbędnej infrastruktury. Teraz uczniowie mogą korzystać z boiska z prawdziwego zdarzenia ale obiekt posłuży także wszystkim mieszkańcom. 

Na inwestycję przeznaczono 250 tys. zł, z czego własne środki liceum, pochodzące głównie z wynajmu pływalni, wyniosły 50 tys. Resztę dołożyły bialskie spółki: WOD-KAN i PEC. Dzięki temu powstało pełnowymiarowe boisko, którego przy „Kraszaku” brakowało od dawna.

- Rodzice wymagają od swoich pociech nauki przedmiotów ścisłych i humanistycznych, ale my przypominamy także, że szkoła musi dbać o kondycję fizyczną i zdrowie uczniów. Dlatego inwestycja była niezwykle potrzebna i dzięki sąsiedztwie z pływalnią tworzy już mały kompleks sportowy – mówił z zadowoleniem dyrektor Przemysław Olesiejuk, wskazując na dogodne zaplecze pływalni, które będzie służyło również użytkownikom boiska – szatnie, prysznice i saunę.

Zadowolenia z inwestycji nie kryje także bialski prezydent, który już na studniówce obiecywał uczniom powstanie takiego obiektu i obietnicy dotrzymał.

- Cieszę się, że przy tej okazji udało się połączyć potencjał miasta i możliwości finansowe szkoły. Nie mogliśmy sfinansować tej inwestycji ze środków ministerialnych, ponieważ aktualnie realizujemy znacznie większy projekt budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie MKS Podlasie. Te piękne miejsce będzie służyło z pewnością nie tylko uczniom liceum, ale również wszystkim mieszkańcom – mówił prezydent Dariusz Stefaniuk.

Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.