Aktualności
Radzili jak nie dać się oszukać. Okazją do spotkania był Światowy Dzień Konsumenta
2016-03-16
Co to jest SMS o podwyższonej opłacie, jak bezpiecznie korzystać z usług telefonicznych i jak nie dać się oszukać przy zawieraniu umowy – na te i inne pytania odpowiadali pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy Jolanty Marczuk i Ewy Tymoszuk - Miejskiego i Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Prawo do informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji – to cztery prawa konsumentów sformułowane w 1962 roku przez Johna F. Kennedy’ego. W rocznicę jego przemówienia, każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta.

Z tej okazji przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie – Łukasz Ścibor oraz Monika Pietruk-Żurkowska, wygłosili prelekcję pod hasłem: „Sprawdzaj co podpisujesz”. Wyjaśnili m.in. zasady postępowania przy zawieraniu umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, jak również udzielili porad i odpowiedzieli na pytania związane z tą problematyką.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się ponadto jak świadomie i odpowiedzialnie zaciągać zobowiązania kredytowe. Monika Marchalewska, specjalista doradztwa finansowego, udzieliła pożytecznych wskazówek, które w szczególności mogły zainteresować osoby z wysokimi długami.

Pomocy można szukać także na co dzień. Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej przyjmuje interesantów w siedzibie Urzędu Miasta Biała Podlaska przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3, 21-500 Biała Podlaska, pokój nr 21, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. tel. 83 341 61 00, 83 341 68 48, e-mail: mrk@bialapodlaska.pl.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów przyjmuje interesantów w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej przy ul. Brzeskiej 41, 21-500 Biała Podlaska, pokój nr 312, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00, tel. 83 351 13 67, e-mail: prk@powiatbialski.pl.
Pozostałe artykuły

Podsumowanie roku szkolnego w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina
2024-06-20

Uczniowie i kadra Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej podsumowali dziś dokonania z minionego roku szkolnego.

Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie
2024-06-20

Za nami Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie, ścieżce akrobatycznej i podwójnej mini trampolinie.

Podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel"
2024-06-20

Przyszedł czas na podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel". Pod czujnym okiem pani Lilli Wielgan-Michaluk powstają tam niesamowite dzieła.

Spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszką pt. "Opowieści z morza i Pomorza"
2024-06-19

W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościł dziś emerytowany kapitan żeglugi wielkiej Gabriel Oleszek.

Utrudnienia na ul. Średniej
2024-06-19

Informujemy, że w związku z przebudową ul. Średniej w Białej Podlaskiej od dnia 20 czerwca 2024 r. do 10 lutego 2025 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.