Aktualności
Stefaniuk stanowczo o pozycji Białej Podlaskiej. Prezydent wziął udział w lubelskim kongresie
2015-11-13
Polska Akademia Nauk zorganizowała I Kongres Samorządowy. Dyskusję zorganizowano w Lublinie. Jednym z prelegentów był prezydent Dariusz Stefaniuk, który wziął udział w panelu dyskusyjnym włodarzy największych miast Polski. – Nie może być zrównoważonego rozwoju, kiedy komunikacja drogowa i kolejowa z Białej Podlaskiej do Lublina praktycznie nie istnieje – podkreślał.

Oprócz Stefaniuka w tej dyskusji wzięli udział: Janusz Grobel (prezydent Puław), Andrzej Zastąpiło (wiceprezydent Zamościa), Stanisław Mościcki (wiceprezydent Chełma) oraz Krzysztof Komorski (zastępca prezydenta Lublina). – Mówimy o zrównoważonym rozwoju, a władze województwa często zapominają o Białej Podlaskiej. Połączenia kolejowe do Lublina praktycznie nie istnieją, a o trasie szybkiego ruchu do Lublina chyba możemy pomarzyć. To wszystko nie jest tak piękne jak mogłoby się wydawać – stanowczo mówił włodarz Białej Podlaskiej.

Wiceprezydent Zamościa podkreślił, że trzeba zastanowić się nad podziałem na gminy miejskie i wiejskie. – W moim mieście zdarza się, że na jednej ulicy prawa strona należy do miasta, a lewa do gminy, to nie jest zdrowa sytuacja – podkreślał Andrzej Zastępiło.

Pomysł na organizację kongresu to swoistego rodzaju reakcja na zapotrzebowanie zgłaszane przez przedstawicieli samorządów województwa lubelskiego podczas realizacji różnorodnych projektów zarówno na rzecz, jak i wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego województwa lubelskiego.

Przedstawiciele samorządów z jednej strony wskazywali na niedostatecznie rozwiniętą płaszczyznę wspólnych, szerokich spotkań, podczas których mogliby zarówno wymieniać poglądy między sobą, jak też poznawać nowe idee i pomysły, czy też dobre praktyki, które następnie mogliby wdrażać we własnych „małych ojczyznach”. Z drugiej strony sami samorządowcy często posiadają zaskakujące, unikatowe i nowatorskie koncepcje rozwiązywania lokalnych problemów, które warte są szerokiego propagowania i upowszechniania oraz publicznej pochwały.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.