Aktualności
Wystartowała Bialska Liga Matematyczna
2015-10-02
Zainaugurowano trzecią edycję Bialskiej Ligi Matematyczne Gimnazjalistów. Uroczystość odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Pomysłodawcą ligi jest pan Andrzej Pawlik, a szkolnymi koordynatorami są: Joanna Byszuk i Magdalena Nowosielska. Konkurs składa się z siedmiu etapów obejmujących poszczególne części programu nauczania matematyki w gimnazjum. Ostatni etap odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z matematyki, fizyki i chemii. Musieli wykazać się znajomością działań na potęgach, przekształcaniem wzorów fizycznych oraz budową atomu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział prawie 100 uczniów nie tylko bialskich gimnazjów.

Duże zaangażowanie okazali uczniowie IV LO, którzy byli bardzo pomocni w przeprowadzeniu konkursu. Regulamin i harmonogram ligi matematycznej, wraz z zakresem materiału na poszczególne etapy, znajduje na stronie organizatora: www.staszicbiala.pl. Kolejny etap już 3 listopada.
Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.