Aktualności
Wystartowała Bialska Liga Matematyczna
2015-10-02
Zainaugurowano trzecią edycję Bialskiej Ligi Matematyczne Gimnazjalistów. Uroczystość odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Pomysłodawcą ligi jest pan Andrzej Pawlik, a szkolnymi koordynatorami są: Joanna Byszuk i Magdalena Nowosielska. Konkurs składa się z siedmiu etapów obejmujących poszczególne części programu nauczania matematyki w gimnazjum. Ostatni etap odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z matematyki, fizyki i chemii. Musieli wykazać się znajomością działań na potęgach, przekształcaniem wzorów fizycznych oraz budową atomu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział prawie 100 uczniów nie tylko bialskich gimnazjów.

Duże zaangażowanie okazali uczniowie IV LO, którzy byli bardzo pomocni w przeprowadzeniu konkursu. Regulamin i harmonogram ligi matematycznej, wraz z zakresem materiału na poszczególne etapy, znajduje na stronie organizatora: www.staszicbiala.pl. Kolejny etap już 3 listopada.
Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.