Aktualności
Wystartowała Bialska Liga Matematyczna
2015-10-02
Zainaugurowano trzecią edycję Bialskiej Ligi Matematyczne Gimnazjalistów. Uroczystość odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Pomysłodawcą ligi jest pan Andrzej Pawlik, a szkolnymi koordynatorami są: Joanna Byszuk i Magdalena Nowosielska. Konkurs składa się z siedmiu etapów obejmujących poszczególne części programu nauczania matematyki w gimnazjum. Ostatni etap odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z matematyki, fizyki i chemii. Musieli wykazać się znajomością działań na potęgach, przekształcaniem wzorów fizycznych oraz budową atomu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział prawie 100 uczniów nie tylko bialskich gimnazjów.

Duże zaangażowanie okazali uczniowie IV LO, którzy byli bardzo pomocni w przeprowadzeniu konkursu. Regulamin i harmonogram ligi matematycznej, wraz z zakresem materiału na poszczególne etapy, znajduje na stronie organizatora: www.staszicbiala.pl. Kolejny etap już 3 listopada.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.