W Wielki Piątek Urząd Miasta będzie otwarty do godziny 13:00
2025-04-15
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
W dnia 14-16 września odbędzie się VI Ogólnopolski Konwent Zarządców Nieruchomości Komunalnych. Kolejna edycja wydarzenia odbywa się w malowniczych plenerach Zaborka, a organizatorem przedsięwzięcia jest Biała Podlaska.
Dotychczas konwent organizowano w największych miastach Polski: Toruniu, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie i Białymstoku. Tym razem rolę honorowego patronatu nad wydarzeniem przyjął prezydent Dariusz Stefaniuk i senator Grzegorz Bierecki.
- Zdecydowaliśmy się zorganizować konwent, ponieważ jesteśmy żywo zainteresowani doświadczeniami przedstawicieli innych samorządów i zarządców nieruchomości komunalnych. Wciąż poszukujemy najlepszych praktyk i modeli w zarządzaniu wspólnotami, nowych sposobów finansowania naszych zadań – wyjaśnia prezydent Białej Podlaskiej.
Od poniedziałku do środy Południowe Podlasie będzie gościło zarządców z całego kraju. W programie konwentu znalazły się między innymi kwestie perspektyw rozwoju energii odnawialnej, prelekcje dotyczące zarządzania wspólnotami oraz wykorzystania środków pozabudżetowych we współpracy z Funduszem Municypalnym.
- Inicjatywa która zrodziła się w 2012r. to świetny pomysł na stworzenie płaszczyzny do wymiany wzajemnych doświadczeń. Grudziądz jako stutysięczne miasto od początku uczestniczy w tej inicjatywie. Cieszymy się, że możemy mieć swój wkład w ten projekt. – mówi Zenon Różycki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami.
Wśród prelegentów usłyszymy prawniczkę Martynę Jedlińską, dyrektora Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych Jacka Łapińskiego czy prof. Zdzisławę Romanowską-Dudę z Uniwersytetu Łódzkiego.
PROGRAM KONWENTU
14 września (poniedziałek)
15.00 – 15.15 otwarcie konwentu, przywitanie gości przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka i Senatora RP Grzegorza Biereckiego,
15.15 – 16.45 „Wykorzystanie środków pozabudżetowych w obszarze zasobów nieruchomości komunalnych na przykładzie współpracy z Funduszem Municypalnym” – prowadzenie TFI BGK S.A.,
17.00 – 17.30 „Spółdzielnia socjalna. Formalnoprawne zagadnienia powstania i ustania bytu prawnego” – prowadzenie prawnik Martyna Jedlińska,
15 września (wtorek)
09.30 – 12.30 „Eksmisje, windykacja, zamiany” – prowadzenie J. Włodarczyk (czynny sędzia Sądu Okręgowego, do grudnia 2009 roku nadzorujący pracę komorników),
13.30 – 14.30 „Modele zarządzania wspólnotami oraz aktualności prawne w tym zakresie” – prowadzenie Jacek Łapiński (Dyrektor Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych S.Z.B.),
14.45 – 15.30 „Zarządzanie wspólnotami na przykładzie wybranych Miast w Polsce” – dyskusja
16 września (środa)
09.30 – 11.00 „Perspektywy rozwoju energii odnawialnej. Biopaliwa III generacji” – prowadzenie Prof. B. Romanowska-Duda (UŁ, Łódź)
11.00 – 12.00 „Ekologiczne aspekty produkcji biomasy w energetyce prosumenckiej” – prowadzenie Prof. M. Grzesik (IO, Skierniewice)
12.00 Podsumowanie i zakończenie Konwentu
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.
W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.
Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.
Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.