Aktualności
Kilkanaście pań ukończyło drugą edycję kursu samoobrony
2015-08-27
Zakończył się kolejny kurs samoobrony dla kobiet w ramach cyklu „Bezpieczna Biała”. Kilkanaście pań otrzymało od prezydenta Dariusza Stefaniuka certyfikat, potwierdzający ukończenie zajęć. Uczestniczki były niezwykle zadowolone z treningów prowadzonych przez straż miejską. Realizacja drugiej edycji była spowodowana ogromnym zainteresowaniem bialczanek.

Spotkanie podsumowujące obyło się w magistracie. Obok prezydenta gratulacje paniom złożył prowadzący zajęcia Artur Kozioł. Oprócz certyfikatu ukończenia kursu, otrzymały także broszurę z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi samoobrony.

„Bezpieczna Biała” to element reformy straży miejskiej. W nowej siedzibie służb znajduje się salka treningowa, na której samoobrony uczą się kobiety, dzieci, a już wkrótce także seniorzy. Kolejnym etapem będzie prowadzenie od września kampanii społeczno–edukacyjnej, informującej o zagrożeniach. Kampania będzie prowadzona w formie plakatów, warsztatów, wykładów oraz informacji na stronie internetowej. Zadaniem programu będzie uświadomienie mieszkańcom zagrożeń i poinformowanie ich o zasadach bezpieczeństwa w typowych sytuacjach życia codziennego.
Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.