Aktualności
Kino Letnie: wczoraj deszczowo, dziś ostatni pokaz
2015-08-26

Dopiero pierwszy raz tego lata intensywne opady deszczu popsuły pokaz kina pod chmurką. Koncert Kings of Leon musiał zostać przeniesiony do sali BCK, dlatego z możliwości obejrzenia występu skorzystała garstka bialczan. Dziś ostatni sens. Miejmy nadzieję, że tym razem już w Parku Radziwiłłowskim.  

Na finał cyklu Kina Letniego obejrzymy film „Żelazna dama”. To biograficzna historia, przedstawiająca kulisy dojścia do władzy Margaret Thatcher. Produkcja została obsypana nagrodami, w tym najważniejszą z nich – Oscarem 2012 – który powędrował do weteranki tej imprezy Meryl Streep. Aktorka została także wyróżniona za swoją kreację Złotym Globem i nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej. W swojej kolekcji ma ich już w sumie blisko 40., a także ponad dwukrotnie więcej nominacji. Złośliwi twierdzą że „Żelazna dama” została stworzona właściwie tylko jako pretekst, by pokazać pełnię aktorskich umiejętności Streep.

Środowym pokazem kończy się letni cykl kina pod chmurką. Przez cały sierpień, trzy razy w tygodniu oglądaliśmy kino polskie i zagraniczne, a także koncerty. Bialczanie nie zawiedli – leżaki niemal zawsze były całkowicie zajęte. W dodatku każdy znalazł coś dla siebie, bo na pokazach można było zobaczyć mieszkańców w różnym wieku. Prezydent Dariusz Stefaniuk, który był inicjatorem pomysłu, zapowiada już dzisiaj, że w przyszłym roku ponownie zasiądziemy w plenerze przed wielkim ekranem. 

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.