Aktualności
Kino Letnie: wczoraj deszczowo, dziś ostatni pokaz
2015-08-26

Dopiero pierwszy raz tego lata intensywne opady deszczu popsuły pokaz kina pod chmurką. Koncert Kings of Leon musiał zostać przeniesiony do sali BCK, dlatego z możliwości obejrzenia występu skorzystała garstka bialczan. Dziś ostatni sens. Miejmy nadzieję, że tym razem już w Parku Radziwiłłowskim.  

Na finał cyklu Kina Letniego obejrzymy film „Żelazna dama”. To biograficzna historia, przedstawiająca kulisy dojścia do władzy Margaret Thatcher. Produkcja została obsypana nagrodami, w tym najważniejszą z nich – Oscarem 2012 – który powędrował do weteranki tej imprezy Meryl Streep. Aktorka została także wyróżniona za swoją kreację Złotym Globem i nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej. W swojej kolekcji ma ich już w sumie blisko 40., a także ponad dwukrotnie więcej nominacji. Złośliwi twierdzą że „Żelazna dama” została stworzona właściwie tylko jako pretekst, by pokazać pełnię aktorskich umiejętności Streep.

Środowym pokazem kończy się letni cykl kina pod chmurką. Przez cały sierpień, trzy razy w tygodniu oglądaliśmy kino polskie i zagraniczne, a także koncerty. Bialczanie nie zawiedli – leżaki niemal zawsze były całkowicie zajęte. W dodatku każdy znalazł coś dla siebie, bo na pokazach można było zobaczyć mieszkańców w różnym wieku. Prezydent Dariusz Stefaniuk, który był inicjatorem pomysłu, zapowiada już dzisiaj, że w przyszłym roku ponownie zasiądziemy w plenerze przed wielkim ekranem. 

Pozostałe artykuły

Pokaz sprzętu wojskowego
2024-03-04

6 marca 2024 roku, w godz. 11.00-15.00, w Białej Podlaskiej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego biorącego udział w ćwiczeniu taktycznym z wojskami NATO pod kryptonimem „DRAGON-24”.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy
2024-03-04

W 1984 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy - PEN Club założone w drugiej dekadzie XX w. ustanowiło Dzień Pisarza. Obchodzi się je od tego czasu 3 marca. Nazwa PEN Club pochodzi od pierwszych liter angielskich słów: poets, playwrights [poeci, dramatopisarze], essayists [eseiści], novelists [powieściopisarze], tworzących wyraz pen [pióro].

Dzień Promocji Zdrowia
2024-03-04

7 marca r. w godz. 10:00 - 14:00 prezydent miasta Michał Litwiniuk zaprasza na Dzień Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-03-03

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na uroczystościach miejskich na które zaprosił prezydent Michał Litwiniuk, uczestniczyli przedstawiciele wojska, służb mundurowych, władz...

Otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane"
2024-03-02

Wczoraj w Bialskiej Galerii Fotografii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane" autorstwa utalentowanego fotografa Andrzeja Grudnia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.