Aktualności
Artyści z całego kraju po raz kolejny malowali w Zaborku (WIDEO)
2015-08-11
Położony nad Bugiem pensjonat Uroczysko Zaborek to malowniczy, zabytkowy kompleks hotelowy. Właściciele Lucyna i Arkadiusz Okoniowie od wielu lat organizują tutaj plenery, w których biorą udział artyści z całej Polski. Właśnie zakończyła się XV edycja imprezy.

W zabytkowym drewnianym kościółku odbył się wernisaż malarstwa i grafiki. Wystawa poplenerowa to doskonała szansa na zapoznania się ze sztuką cenionych, współczesnych artystów. Dla ludzi spoza naszego regionu to również okazja do odwiedzenia Podlasia.

- Przewinęło się tutaj mnóstwo artystów, a przypomnijmy że oprócz letnich plenerów były jeszcze plenery akwarelistów, plenery małego formatu organizowane zimą, w związku z tym ta kolekcja jest pokaźna. Dla nas jest to niezwykle cenna inicjatywa, dlatego że wszystkie te imprezy to wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim. Myślę że to wszystko sprzyja promocji tego miejsca i regionu – mówi Małgorzata Nikolska, komisarz artystyczna pleneru.

Zachwytu nad pozytywną atmosferą pleneru i klimatem Zaborka nie kryli także sami artyści, których przybyło w tym roku ponad dwudziestu.

- Jest to bardzo prestiżowy plener, chyba najbardziej w Polsce. Osoby tak świeże jak ja rzadko trafiają do takich miejsc. Doceniam oczywiście piękno Podlasia, ale bardziej interesują mnie wspaniali ludzie. Spotkałam tu wybitne jednostki, indywidualistów, a jednocześnie ciepło nastawionych do nowych osób – mówi Sylwia Woźniczka, uczestniczka pleneru pochodząca z Katowic.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.