Wydarzenia
10. Międzynarodowy Salon - Martwa Natura w Fotografii - Częstochowa 2024
czwartek, 16 maja 2024, 18:00 - niedziela, 16 czerwca 2024, 23:00

16 maja 2024 r. w Bialskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11 odbędzie się wernisaż "10. Międzynarodowy Salon - Martwa Natura w Fotografii – CZĘSTOCHOWA 2024". 

10. Międzynarodowy Salon - Martwa Natura w Fotografii – CZĘSTOCHOWA 2024 to jubileuszowa edycja międzynarodowego konkursu fotograficznego, który miał na celu twórcze wykorzystanie w fotografii motywu martwej natury. Pomysłodawcą i wieloletnim komisarzem Salonu jest artysta fotografik i literat Janusz Mielczarek.

Wystawa obejmuje 45 prac różnych autorów, którzy na nowo odkrywają niezwykłe piękno przedmiotów na pozór zwykłych i codziennych pokazując je w nietuzinkowy sposób i nadając im nowy wymiar.

W fotografiach składających się na wystawę autorzy prezentują swoje niezwykłe umiejętności patrzenia i kreowania, tworzenia niebywałych kompozycji oraz budowania klimatu, który w wyjątkowy sposób oddziałuje na widza.

Finał 10. Międzynarodowego Salonu - Martwa Natura w Fotografii odbył się 23 lutego 2024 r. w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.

W pracach jury uczestniczyli: Małgorzata Dołowska – AFRP, Tomek Sikora – ZPAF, Krzysztof Muskalski - EFIAP/p, PPSA, GAPU, G.APS, AFRP, ZPAF.

Wśród prac zakwalifikowanych do wystawy znalazły się również zdjęcia naszych bialskich artystek: pani Katarzyny Kusznerczuk (Szklane domy) i pani Małgorzaty Piekarskiej (Oszukać cień oraz Bieski-Nie).

Wystawa będzie czynna do 16 czerwca. Wstęp wolny.

Na wydarzenie zapraszają: prezydent miasta Michał Litwiniuk, Bialskie Centrum Kultury.
Współorganizatorem wystawy jest Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.