Aktualności
Podpisano kontrakt na przebudowę i modernizację gospodarki ściekowej i gospodarki osadowej na Oczyszczalni w Białej Podlaskiej
2019-06-26

Podpisanie Kontraktu na przebudowę i modernizację gospodarki ściekowej i gospodarki osadowej na Oczyszczalni w Białej Podlaskiej w ramach projektu „Przebudowa i modernizacja Oczyszczalni ścieków wraz z przepompownią centralną oraz efektywnym zarządzaniem systemem wodociągowo-kanalizacyjnym w Białej Podlaskiej” oznacza kolejną ważną dla miasta inwestycję. W wydarzeniu wzięli udział prezydent Michał Litwiniuk, wiceprezydent Maciej Buczyński, przedstawiciele firmy Budomex Sp. z o.o. oraz spółki Bialskie Wodociągi i Kanalizacja "WOD-KAN" Sp. z o.o.

Kwota kontraktowa przedsięwzięcia to: 57 789 582,00 zł (w tym  VAT 10 806 182,00 zł)

Termin zakończenia: 30.06.2022

Koszty i źródła finansowania przedsięwzięcia „Przebudowa i modernizacja Oczyszczalni ścieków wraz z przepompownią centralną oraz efektywnym zarządzaniem systemem wodociągowo-kanalizacyjnym w Białej Podlaskiej”:

 • Całkowity koszt projektu 85 159 623 zł
 • Koszty kwalifikowane 68 635 050 zł
 • Koszty niekwalifikowane 15 659 622 zł

Źródło dofinansowania

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020
Działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach

Cele projektu

 1. Zapewnienie odbierania i ulepszonego oczyszczania 100% ładunku zanieczyszczeń
 2. Uzgodnienie systemu z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie oczyszczania ścieków komunalnych.
 3. Wzrost trwałości i niezawodności obiektów istniejących.
 4. Ograniczenie zużycia energii,
 5. Optymalne zarządzanie infrastrukturą, w tym zapobieganie awariom i ograniczenie strat wody.
 6. W skali globalnej: działania na rzecz czystości wód i uzyskanie wysokiej adaptacyjności systemu na zmiany klimatu.

 

Planowany zakres rzeczowy projektu

W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania:

 1. Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków wraz z wyposażeniem oczyszczalni w instalację do odzysku biogazu zlokalizowanej przy ul. Brzegowej.
 2. Przebudowa i modernizacja centralnej przepompowni ścieków zlokalizowanej przy ul. Mickiewicza,
 3. Zakup urządzeń i sprzętu do eksploatacji systemu obniżającego jego awaryjność i straty wody oraz usprawniającego gospodarkę osadową oczyszczalni
 4. Budowa zintegrowanego systemu GIS (ang. Geographic Information System) do zarządzania sieciami z uwzględnieniem adaptacyjności do zmian klimatu (system plus punkty pomiarowe i monitoring).

Planowane efekty

 1. Modernizacja oczyszczalni ścieków komunalnych w zakresie zagospodarowania osadów ściekowych.
 2. Wybudowanie instalacji do wytwarzania i wykorzystania biogazu.
 3. Dalszy wzrost atrakcyjności obszaru miasta zarówno dla mieszkańców, jak i potencjalnych inwestorów planujących rozpoczęcie działalności w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Stadion miejski zaprojektowany
2021-02-02

Prezydent Michał Litwiniuk wspólnie z dyrektorem ZSZ nr 1 - bialskiego "Ekonomika" -  Ireneuszem Długołęckim i reprezentującymi bialskie kluby MKS Podlasie i Akademię Piłkarską TOP 54, prezesami Karolem Filipkiem i dr. Tomaszem Buraczewskim, trenerem Miłoszem Storto oraz kapitanem Kamilem Kocołem zaprezentowali projekt kolejnego, III etapu budowy miejskiego stadionu.

Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności
2020-08-17

W związku z przebudową skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej” – Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Aleją Solidarności

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu Al. Solidarności z drogą krajową nr 2. Uwaga! Tymczasowa organizacja ruchu!
2020-06-18

Od 22.06.2020 r.  w związku z przebudową skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i Al. Solidarności w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.