Aktualności
Znany śpiewak gościł w bialskim przedszkolu
2018-03-23

Przedszkole Samorządowe nr 13 gościło sławnego kontratenora Michała Sławeckiego. Jest on absolwentem wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Artura Stefanowicza.

W czasie gościnnej wizyty w Białej Podlaskiej artysta opowiedział o swojej pasji i miłości do muzyki barokowej i współczesnej. Dzieci dowiedziały się, że nie każdy może zostać śpiewakiem, a naukę śpiewu operowego najlepiej jest zacząć w jak najmłodszym wieku. Kontratenor opowiedział o swojej pracy w operze, ciekawych charakteryzacjach, chętnie udzielał odpowiedzi na pytania dzieci. Obdarzony niesamowitym głosem i talentem artysta wykonał utwory ,,Spóźniony słowik” i ,,Pan Tralaliński”. Na koniec poprowadził z dziećmi ćwiczenia emisyjne i oddechowe. Przedszkolaki zaskoczyły artystę swoją spontanicznością i gotowością odbierania muzyki. Spotkanie z Michałem Sławeckim zorganizowała nauczycielka Bożena Sudewicz.

Sławecki już podczas studiów zadebiutował jako książę Orlovsky w ,,Zemście Nietoperza” J. Straussa w Operze na Zamku w Szczecinie oraz jako Neron w ,, Koronacji Poppei” C. Monteverdiego w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie.

W późniejszych latach swojej drogi zawodowej występował w m.in.: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii w Szczecinie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Operze Śląskiej w Bytomiu, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Operze Nova w Bydgoszczy, Operze na Zamku w Szczecinie, Teatrze di Manoel na Malcie. Koncertował także na wielu scenach Europy, Azji i Afryki.

W swoim repertuarze ma liczne dzieła od muzyki barokowej po muzykę współczesną. Na swoim koncie ma także liczne występy w wielu spektaklach operowych oraz teatralnych. Zrealizował też wiele nagrań radiowych oraz telewizyjnych.

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców