Aktualności
Znany śpiewak gościł w bialskim przedszkolu
2018-03-23

Przedszkole Samorządowe nr 13 gościło sławnego kontratenora Michała Sławeckiego. Jest on absolwentem wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Artura Stefanowicza.

W czasie gościnnej wizyty w Białej Podlaskiej artysta opowiedział o swojej pasji i miłości do muzyki barokowej i współczesnej. Dzieci dowiedziały się, że nie każdy może zostać śpiewakiem, a naukę śpiewu operowego najlepiej jest zacząć w jak najmłodszym wieku. Kontratenor opowiedział o swojej pracy w operze, ciekawych charakteryzacjach, chętnie udzielał odpowiedzi na pytania dzieci. Obdarzony niesamowitym głosem i talentem artysta wykonał utwory ,,Spóźniony słowik” i ,,Pan Tralaliński”. Na koniec poprowadził z dziećmi ćwiczenia emisyjne i oddechowe. Przedszkolaki zaskoczyły artystę swoją spontanicznością i gotowością odbierania muzyki. Spotkanie z Michałem Sławeckim zorganizowała nauczycielka Bożena Sudewicz.

Sławecki już podczas studiów zadebiutował jako książę Orlovsky w ,,Zemście Nietoperza” J. Straussa w Operze na Zamku w Szczecinie oraz jako Neron w ,, Koronacji Poppei” C. Monteverdiego w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie.

W późniejszych latach swojej drogi zawodowej występował w m.in.: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii w Szczecinie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Operze Śląskiej w Bytomiu, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Operze Nova w Bydgoszczy, Operze na Zamku w Szczecinie, Teatrze di Manoel na Malcie. Koncertował także na wielu scenach Europy, Azji i Afryki.

W swoim repertuarze ma liczne dzieła od muzyki barokowej po muzykę współczesną. Na swoim koncie ma także liczne występy w wielu spektaklach operowych oraz teatralnych. Zrealizował też wiele nagrań radiowych oraz telewizyjnych.

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.