Aktualności
Bialczanie włączyli się w akcję czytania w plenerze
2015-08-13
Miłośnicy książek z Białej Podlaskiej już po raz trzeci spotkali się na Placu Wolności, by wspólnie promować czytelnictwo w ramach akcji „KsięgoZbiór, czyli czytanie książek w przestrzeni publicznej”. Bialska odsłona inicjatywy została zorganizowana przez Bibliotekę Barwną.

Kampania ma na celu promocję czytelnictwa jako rodzaj atrakcyjnego spędzania wolnego czasu jak również niezastąpionego źródła wiedzy.

- W Białej Podlaskiej czytelnictwo kwitnie. Z naszych bibliotecznych statystyk wiemy, że czytelnicy funkcjonują bardzo prężnie. Bialczanie nie są statystycznymi Polakami i czytamy naprawdę dużo książek – podkreśla Ewa Gerung, bibliotekarka z Barwnej.

Różne są także gusta czytelnicze począwszy od mało ambitnej literatury, aż po nagradzane i zbierające dobre recenzje pozycje.

- Młodzież ustawia się najczęściej w kolejce do książek, które są w tej chwili ekranizowane i wchodzą do kin. Na dziś są to „Papierowe Miasta” Johna Greena. Dorośli, którzy cenią sobie dobrą literaturę, obecnie czytają „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuuk i „Matkę Makrynę” Jacka Dehnela. Obie książki są nominowana do nagrody literackiej Nike.

Na happening można było przyjść ze swoją ulubioną książką, lub skorzystać z tych, które udostępniła biblioteka na Placu.
Pozostałe artykuły

Fundacja Dom Belli otrzymała wsparcie
2022-10-04

Fundacja Dom Belli realizuje zadanie publiczne w zakresie opieki nad kotami wolno żyjącymi i bezdomnymi z terenie Białej Podlaskiej - na podstawie umowy podpisanej przez prezydenta Michała Litwiniuka  z reprezentującą Fundację Izabelą Kunicką.

Motocykliści zakończyli tegoroczny sezon
2022-09-28

25 września na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbyło się XIII Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego.  Muzyczną atrakcją spotkania był koncert znanego bialskiego zespołu Gutter Sirens. 

Międzynarodowy sukces bialskich artystów
2022-09-27

W piątek 16 września b.r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Muzeum Okręgowym w Toruniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród XLIII Międzynarodowego...

Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.