Aktualności
Elitarnie i klimatycznie. Jazz Trio zagrało na Placu Wolności (WIDEO)
2015-06-27

W piątkowy wieczór (26 czerwca) po raz kolejny centrum miasta wybrzmiało nastrojową muzyką. Tym razem na scenie pojawiło się Jazz Trio w towarzystwie Małgorzaty Markiewicz. Świetnie znana jazzowa ekipa uraczyła bialczan standardami, które zabrzmiały z nową energią i wyjątkowym klimatem kameralnego Placu Wolności.

Nic nie zapowiadało optymistycznego scenariusza, bo tuż przed planowaną godziną rozpoczęcia koncertu nad miastem zawisła ciemna chmura, która przyniosła obfite opady deszczu. Na całe szczęście chwilę potem ponownie wyjrzało ciepłe słońce, które nie opuściło uczestników występu aż do zmroku. Licznie zgromadzona publiczność słuchała jak zahipnotyzowana precyzyjnie dobranych kompozycji i oryginalnych aranżacji. Takiej muzycznej uczty w tym miejscu nie było od dawna.

– W dzisiejszych czasach ludzie często zamykają się na siebie. Uważam że jest to znakomita inicjatywa, która powinna zintegrować mieszkańców, będzie okazją do spotkań i posłuchania dobrej muzyki. Szczególnie dotyczy to muzyki elitarnej, jaką jest właśnie jazz, a tutaj nadarza się okazja do posłuchania jej w większym gronie – mówił o pomyśle wakacyjnych koncertów Jarosław Michaluk, organizator Podlasie Jazz Festival i lider Jazz Trio.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do wydarzenia na Facebooku

Koncerty u boku olśniewającej Gosi Markiewicz to dla bialskiej formacji nie pierwszyzna. Wystarczy przypomnieć, że solistka znana chociażby z występów u boku Piotra Rubika, pojawiła się na jubileuszowej płycie Jazz Trio wydanej z okazji 25-lecie zespołu. Sama artystka także wypowiadała się o tej współpracy w superlatywach.

–  Z Jazz Trio stawiałam swoje pierwsze kroki jazzowe. Teraz nasze drogi troszkę się rozeszły, więcej czasu spędzam w Warszawie nad swoimi solowymi projektami. Wracam jednak tutaj z wielkim sentymentem,  bo to są zawsze miłe koncerty i fantastyczna atmosfera. Czuję się z nimi jak w rodzinie – wyjaśniała wokalistka.

Wiadomo że koncerty Jazz Trio to jedynie drobny element całej promocji muzyki jazzowej w mieście i regionie. Jest przecież Podlasie Jazz Festival z dobrze wyrobioną marką. Do tego comiesięczne koncerty w Verona Cafe, które stały się już tradycją. Jednak to właśnie od bialskiej formacji, która swoje pierwsze kroki stawiała jeszcze w latach 80., wszystko się zaczęło.To był rok 1988, wtedy zdobyliśmy drugą nagrodę w prestiżowym konkursie Jazz Juniors w Krakowie. Mieliśmy też duże wsparcie mediów. Dziś pochlebnie wypowiada się na temat naszej działalności chociażby Jan Ptaszyn Wróblewski – wyjaśnia Michaluk.

Promotor jazzu na Podlasiu nie zwalnia tempa i już teraz zapowiada kolejną odsłonę koncertów w Veronie, która ruszy we wrześniu. Już dzisiaj możemy też poinformować, że na tegorocznej edycji Podlasie Jazz Festiwal pojawi się Ewa Bem w towarzystwie wybitnego pianisty Andrzeja Jagodzińskiego oraz Monika Borzym – wokalistka młodego pokolenia, mająca na swoim koncie dwie płyty nagrane w Nowym Jorku.  

Rozkład jazdy na najbliższe tygodnie
03.07 – Full Power Spirit
10.07 – Tubas Składowski
17.07 – Kasia Sawczuk
24.07 – Silk
31.07 – E 30 Acoustic Trio

07.08 – Seaside Jazz Band
14.08 – Dominik Kanderski Blues Band
21.08 - Chwilka

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.