Blisko 150 rowerzystów wzięło udział w 16. edycji Rajdu im. J. I. Kraszewskiego, którego celem było Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Cykliści ruszyli w trasę, by...
W piątek 8 grudnia b.r. w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego miało miejsce uroczystego podsumowanie 44 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja przygoda w muzeum", gdzie podopieczni Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z rąk Wiceprezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego odebrali NAGRODĘ MULTIMEDIALNĄ za grupowy film „Geniusz z Torunia". Po uroczystości wręczenia nagród odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej i udostępnienie jej zwiedzającym.
Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Wokół Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin", w związku z przypadającym jubileuszem urodzin wybitnego człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika.
Na konkurs napłynęły 1054 prace z Białorusi, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Ukrainy, Węgier, Bułgarii, Hongkongu, Serbii, Tajwanu oraz Polski. Jury przyznało 23 równorzędne nagrody oraz zakwalifikowało 300 prac do wystawy pokonkursowej. Nagrodzone i zakwalifikowane prace będzie można oglądać w Ratuszu Staromiejskim do 10 marca 2024 roku.
Autorzy nagrodzonej animacji „Geniusz z Torunia": Pola Kopytiuk, Lidia Sacharuk, Helena Sacharuk, Natalia Grzechnik, Władysław Misiołek, Lilianna Rudzka, Zuzanna Rudzka, Paulina Borowska, Maja Tekielak, Aleksander Wapa, Dorota Wawryniuk, Sebastian Kordaczuk, Marcelina Niedźwiedź, Emilia Daniluk, Łucja Reluga, Anna Chomińska.
Warto wspomnieć że jury do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało także 7 grafik z „Piksela" autorstwa: Lilianny Rudzkiej, Sebastiana Kordaczuka, Anny Chomińskiej, Aleksandra Wapy, Pauliny Borowskiej, Marceliny Niedźwiedź, Jakuba Kordaczuka oraz 2 animacje: Poli Kopytiuk i Natalii Grzechnik.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości dla naszych pikselowych artystów, którzy mogli poczuć się wyjątkowo udzielając wywiadów i otrzymując od zgromadzonych gości wiele pochwał i gratulacji za wykonanie pięknych prac.
Prace na konkurs powstawały w Pracowni Grafiki Komputerowej "Piksel", pod opieką Pani Lilli Wielgan-Michaluk, która znalazła się także wśród nagrodzonych opiekunów plastycznych.
Animację "Geniusz z Torunia" można zobaczyć jako trzecią tutaj.
Katalog z wystawy do zobaczenia tutaj.
Wszystkie prace zakwalifikowane na wystawę wezmą udział w Plebiscycie Publiczności odbywającym się podczas prezentacji ekspozycji. W ten sposób, w każdej kategorii wiekowej wyłoniona zostanie dodatkowa nagroda publiczności.
Jest nam tym milej, ponieważ nasi młodzi bialczanie reprezentujący Pracownię Grafiki Komputerowej „Piksel" trzeci rok z rzędu zostali nagrodzeni na tym prestiżowym konkursie i tym samym udowadniając że edukacja artystycznej w Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej stoi na bardzo wysokim poziomie !!!
Popołudniu uczestnicy podsumowania konkursu wraz z rodzicami odbyli spacer po toruńskiej starówce, podziwiając miasto przystrojone już w świąteczne dekoracje.
Serdecznie gratulujemy młodym artystom z Piksela oraz Pani Instruktor!
Gucio, Borys, Pucio, Bella i Miłek to tylko kilku z ponad 160 podopiecznych, którzy na co dzień znajdują bezpieczne schronienie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Azyl” w Białej...
Nieodpłatne przekazanie sprzętu dla szkół w ramach KPO wskaźnik C12L - zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych. Gmina...
Na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się piknik edukacyjny pod nazwą „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, zorganizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy....





