Aktualności
Multisukcesy bialskiej młodzieży
2015-06-25
Młodzież działająca na co dzień w pracowni plastycznej przy bialskim Multicentrum coraz częściej udowadnia swoje możliwości. Ostatnio zaprezentowali się z sukcesami na konkursach w Zamościu i Głownie. 

Dobre wieści najpierw dotarły z VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Krew ratuje życie". Impreza organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu odbyła się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Ideą było propagowanie honorowego krwiodawstwa, poszerzanie wiadomości na temat krwi jako drogocennego leku a także promocja bezinteresownych działań społecznych wśród młodych ludzi. 

Komisja po rozpatrzeniu nadesłanych  prac postanowiła przyznać II nagrodę w kategorii wiekowej do 12 lat uczestniczce zajęć z pracowni graficznej Lilli Wielgan-Michaluk, 9 letniej Dalii Gabir. Na konkurs wpłynęło 229 prac z 40 placówek oraz 3 prace indywidualne. Wystawę pokonkursową można oglądać w Galerii Sztuki Dziecka w Zamościu. 

Dumą napawają także osiągnięcia młodzieży w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zabierz mnie tam wyobraźnią ", organizowanym przez MOK w Głownie. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Niesamowite zwierzaki”. Impreza okazała się szczęśliwą dla  Adriana Wawryniuka (kategoria 8-9 lat), który zdobył wyróżnienie. W tej samej kategorii kwalifikację do wystawy otrzymała Marta Stężała. Natomiast wśród dzieci w wieku 10-12 lat wyróżnienie zdobyła  Julia Chwedoruk a kwalifikacją mógł się pochwalić Mateusz Czarnocki. Wszyscy są uczestnikami zajęć plastycznych w Multicentrum. Na konkurs nadesłano 2 376  prac plastycznych z 321 placówek z całej Polski. Pozostałe artykuły

"Tamten świat" - wystawa fotografii Adama Trochimiuka w piwnicach Urzędu Miasta
2022-04-13

Wystawa została otwarta 12 kwietnia. Kiedy można ją obejrzeć?

Wakacje z Muzeum Południowego Podlasia
2021-08-16

Wakacje z Muzeum Południowego Podlasia trwają w najlepsze.

Kolejne znaleziska na terenie założenia Radziwiłłów
2021-08-14

Dzięki pracom wykopaliskowym na terenie założenia Radziwiłłów odsłaniamy dworską kuchnię i inne zabudowania. Zespół Muzeum Południowego Podlasia odkrywa także elementy wyposażenia i...

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Nabór do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6
2020-06-30

Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 prowadzi nabór do oddziału przedszkolnego  dla dzieci w wieku 2,5 - 4 lat. Wnioski w formie papierowej należy składać do 30 lipca br., codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00  w sekretariacie szkoły.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.