Aktualności
Spotkanie w ramach Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego
2023-10-05

28 września 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. Program powstał w 2020 r.

Jego celem jest zapewnienie uczniom bialskich szkół i przedszkoli profesjonalnego wsparcia w procesie podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych oraz wsparcie nauczycieli i doradców zawodowych w realizacji zadań doradczych. W spotkaniu uczestniczyli:
- prezydent Michał Litwiniuk,
- naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski,
- dyrektorzy, doradcy zawodowi i koordynatorzy programu ze szkół i placówek prowadzonych przez miasto,
- przedstawicielka Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie.
Koordynatorem projektu jest Pani Ewa Tatarczak.

Spotkanie było okazją do podsumowania zrealizowanych projektów w roku szkolnym 2022/2023 oraz wyznaczenia kierunków działań na bieżący rok szkolny.
W minionym roku szkolnym publiczne szkoły i przedszkola ogółem zrealizowały 2083 programy i działania w obszarze preorientacji i orientacji zawodowej oraz doradztwa zawodowego, w których uczestniczyło 4451 grup/klas. Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Białej Podlaskiej objęła badaniami zawodoznawczymi 627 uczniów z różnych typów szkół i placówek, przeprowadziła z 868 uczniami indywidualne zajęcia aktywizujące wybór szkoły i zawodu. W grupowych zajęciach aktywizujących wybór dalszej drogi kształcenia, prowadzonych przez poradnię, wzięło udział 613 uczniów.
Spotkania w ramach BSDZ to także wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami. Tym razem mogliśmy poznać oddolną inicjatywę uczniów z I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego, którzy w ramach Samorządu Uczniowskiego stworzyli sekcję doradztwa zawodowego.
Uczniowie:
- Julia Wasilewska,
- Zuzanna Janik,
- Filip Tymoszuk,
- Wiktoria Kamińska
opowiedzieli uczestnikom spotkania m. in. o tym jak szkoła wspiera ich w realizacji podjętych już decyzji zawodowych.

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.