Aktualności
Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Piękną tradycją świętowania Dni Patrona jest Jarmark Michałowy.

Było nadzywczajnie! Ponad 80 wystawców z całego kraju i z Litwy ze wspaniałym rękodziełem, prezentujących nieocenione wiadomości z różnych dziedzin, z wyrobami, w które wkładają serce i przekazywaną z pokolenia na pokolenia wiedzę. Dziękujemy Państwu za przybycie!

Dziękujemy naszym mieszkańcom i przyjaciołom naszego miasta za odwiedziny na pl. Wolności i serdeczne spotkania. To jest w naszym świętowaniu najważniejsze!

Prezydent miasta Michał Litwiniuk wraz ze swoim zastępcą Maciejem Buczyńskim oraz wyjątkową bialczanką, III vicemiss Polski Patrycją Jarocką wręczyli statuetki autorom zwycięskich projektów tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Ukłonem w kierunku tradycji było świętowanie 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego okręgu Biała Podlaska. Prezydent z dumą objął ten jubileusz honorowym patronatem. Na ręce pana przewodniczącego Zarządu Okręgowego Biała Podlaska Sebastiana Santusa złożył podziękowania za działalność Związku i organizację tej pięknej uroczystości, podczas której tak wiele dowiedzieliśmy się o kulturze łowieckiej i wysłuchaliśmy koncertu Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych.

Dziękujemy wszystkim artystom, niezawodnej ekipie Bialskiego Centrum Kultury, pani kierownik CIT Małgorzacie Rafał oraz instytucjom kultury Muzeum Południowego Podlasia i Miejskiej Bibliotece Publicznej za przygotowanie tego wspaniałego święta naszej Małej Ojczyzny.

Pozostałe artykuły

Podziel się swoimi opiniami na temat Budżetu Obywatelskiego
2023-12-01

Zakończyła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Po raz pierwszy mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli podzielić się swoimi opiniami i sugestiami dotyczącymi Budżetu...

Wystawa twórczości prof. Stanisława Baja - "Świadkowie życia”
2023-11-28

"Świadkowie życia” – to wystawa twórczości prof. Stanisława Baja, którą koniecznie musicie zobaczyć, historia wspaniałego artysty-indywidualisty, urodzonego w nadbużańskich Dołhobrodach, spleciona z biegiem kolejnych lat, gdy obserwując otaczający świat, ludzi, poznawał siebie i wyrażał własne emocje, nie raz poruszając do głębi krytyków.

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie!
2023-11-28

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie! Tuż obok ul. Warszawskiej w stronę rzeki i dalej w stronę ulicy Dalekiej i Koncertowej trwają prace na naszej inwestycji – nowej arterii z nowym mostem na Krznie. Pierwszy sprzęt już pracuje na odcinku bliżej rzeki. Zasadnicza część prac przebiegnie w przyszłym roku, ale za rok powinniśmy się już cieszyć efektami i nową przeprawą.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023"
2023-11-27

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023". Po obejrzeniu prac konkursowych 150 autorów z 95 miast Polski w kategoriach wiekowych Młodzież oraz Dorośli, Rada Artystyczna Konkursu ogłosiła dziś podczas wernisażu pokonkursowego swój werdykt

Kacper Denkiewicz – sportowa chluba miasta Biała Podlaska
2023-11-25

Kacper Denkiewicz - uczeń naszej „dziewiątki” ma 13 lat i już ogromne sukcesy na koncie:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców