Aktualności
Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Piękną tradycją świętowania Dni Patrona jest Jarmark Michałowy.

Było nadzywczajnie! Ponad 80 wystawców z całego kraju i z Litwy ze wspaniałym rękodziełem, prezentujących nieocenione wiadomości z różnych dziedzin, z wyrobami, w które wkładają serce i przekazywaną z pokolenia na pokolenia wiedzę. Dziękujemy Państwu za przybycie!

Dziękujemy naszym mieszkańcom i przyjaciołom naszego miasta za odwiedziny na pl. Wolności i serdeczne spotkania. To jest w naszym świętowaniu najważniejsze!

Prezydent miasta Michał Litwiniuk wraz ze swoim zastępcą Maciejem Buczyńskim oraz wyjątkową bialczanką, III vicemiss Polski Patrycją Jarocką wręczyli statuetki autorom zwycięskich projektów tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Ukłonem w kierunku tradycji było świętowanie 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego okręgu Biała Podlaska. Prezydent z dumą objął ten jubileusz honorowym patronatem. Na ręce pana przewodniczącego Zarządu Okręgowego Biała Podlaska Sebastiana Santusa złożył podziękowania za działalność Związku i organizację tej pięknej uroczystości, podczas której tak wiele dowiedzieliśmy się o kulturze łowieckiej i wysłuchaliśmy koncertu Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych.

Dziękujemy wszystkim artystom, niezawodnej ekipie Bialskiego Centrum Kultury, pani kierownik CIT Małgorzacie Rafał oraz instytucjom kultury Muzeum Południowego Podlasia i Miejskiej Bibliotece Publicznej za przygotowanie tego wspaniałego święta naszej Małej Ojczyzny.

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.