Aktualności
Święto Lotnictwa i 100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-09-18

Święto Lotnictwa i 100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów, która miała istotne znaczenie w kształtowaniu bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej w tym naszego miasta - piękne święto za nami.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP na czele z panem majorem Mirosławem Jońskim za pielęgnowanie tradycji lotniczych oraz promowanie dziedzictwa PWS w regionie i kraju.

Gratulujemy panu podpułkownikowi Franciszkowi Ostrowskiemu, radnemu miasta Biała Podlaska, za podjęcie inicjatywy, dzięki której powstał monument samolotu PWS-26.

Od dziś, już oficjalnie, rondo na ulicy Janowskiej otrzymało nazwę Podlaskiej Wytwórni Samolotów.

Nasze świętowanie zakończyliśmy petardą - koncertem Marcina Wyrostka - wspaniałego akordeonisty i jego zespołu.

Dziękujemy za piękny występ chórowi „Echo Podlasia” podtrzymującemu tradycje muzyczne PWS.

Podlaska Wytwórnia Samolotów powstała w Białej Podlaskiej 27 listopada 1923 r. W latach 1931-1939 PWS wyprodukowała ponad 1500 samolotów różnego typu oraz kilkadziesiąt szybowców.

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.