Aktualności
Miejskie obchody upamiętniające 84. Rocznicę wybuchu II wojny światowej
2023-09-02

Druga wojna światowa rozpoczęta niemiecką napaścią 1 września 1939 r. była największą katastrofą w dziejach Polski.   W 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej jak każdego roku w Białej Podlaskiej odbyły się obchody upamiętniający ten tragiczny dzień.

Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kombatanci, przedstawiciele bialskich szkół, instytucji kultury, spółek miejskich, oddali hołd poległym i zamordowanym żołnierzom i cywilom, biorąc udział w mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego oraz składając kwiaty na placu Wolności pod Miejscem Straceń.

II wojna światowa była najkrwawszą w historii ludzkości, a Polska poniosła w niej największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. To tragiczna lekcja historii i ostrzeżenie na przyszłość dla kolejnych pokoleń. W Białej Podlaskiej głównym celem hitlerowców była Podlaska Wytwórnia Samolotów. To tam uderzyły ich bomby.

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.