Aktualności
Wakacyjne koncerty na Placu: był jedwab, czas na jazz (WIDEO)
2015-06-19
W piątkowe wakacyjne wieczory na Placu Wolności będzie można wziąć udział w prawdziwej muzycznej uczcie. Z inicjatywy prezydenta Dariusza Stefaniuka mieszkańcy usłyszą najlepsze bialskie zespoły i solistów. 

Dwa koncerty mamy już za sobą. Janusz Maleńczuk najpierw w towarzystwie swojego brata, później z całym zespołem Silk udowodnił, że Biała Podlaska rodzi wyjątkowe perełki wokalne, nie tylko żeńskie (chociaż o tym przekonamy się jeszcze niejednokrotnie w te wakacje)

POLECAMY TAKŻE: dołącz do wydarzenia na Facebooku

Z kolei w najbliższy piątek na Placu zagości muzyka jazzowa, a ta nierozłącznie związana jest z Bialskim Jazz Trio w składzie Jarosław Michaluk (kontrabas), Bogusław Kutnik (piano) i Radosław Żyła (perkusja). Artyści chociaż ciągle młodzi i doskonale sprawni muzycznie, niebawem będą świętowali już trzecią dekadę działalności zespołu. Od kilku lat ozdobą ich koncertów jest piękna i utalentowana Małgorzata Markiewicz, na której talencie jeszcze w latach 90. poznała się chociażby Violetta Villas. 

 
Bialskie Jazz Trio, które ma na swoim koncie kilka płyt, to jednak nie tylko koncerty i promocja miasta w całym kraju. Od zespołu co prawda zaczęła się przygoda z jazzem w Białej Podlaskiej, ale tak naprawdę największą dumą Jarka Michaluka-lidera grupy jest założenie w 1997  roku Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Dzięki tej inicjatywie od 2002 roku miasto jest gospodarzem muzycznego festiwalu, nie mającego sobie równych w tej części Polski. Wystarczy powiedzieć, że łatwiej byłoby wymienić artystów, których jeszcze nie goszczono w Auli AWF, bo bywały tutaj nazwiska naprawdę wybitne, w dodatku z każdej części świata. Lepszej promocji miasta nie mogliśmy sobie wymarzyć. 

Początek piątkowego koncertu Jazz Trio w towarzystwie Gosi Markiewicz o godz. 19.00. Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.