Aktualności
Twarze znanych bialczan zabrzmiały znajomo
2015-06-18
Dziennikarz, dyrektor Bialskiego Centrum Kultury a nawet zastępca prezydent miasta wzięli udział w charytatywnej zabawie, w której mieli za zadanie naśladować znanych artystów muzycznych. I chociaż wokalnie nie każdy wypadł perfekcyjnie, to zaskakujące stylizacje, makijaż i kostiumy wprawiły publiczność za każdym razem w euforię.


Do rywalizacji stanęło kilkunastu uczestników. Wśród nich znalazł się bialski dziennikarz Arkadiusz Michlewicz, który zaszokował wszystkich zmianą koloru skóry i odśpiewaniem na niskich tonach przeboju Louisa Armstronga „What a wonderful world”. Publiczność była równie zachwycona występem Damiana Trzpila, który przypomniał popularną w latach 90. wokalistkę disco polo Shazzę. Oklaskom nie było końca także przy występach Anny Kaliszuk (zaśpiewała przebój Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg” oraz Anny Leszczyńskiej („Biedroneczki” z repertuaru Katarzyny Sobczyk).

Największą wrzawę wśród publiczności wywołał jednak Michał Litwiniuk, zastępca prezydenta miasta, który opanowując trudną sztukę chodzenia na wysokim obcasie, odśpiewał "Ale to już było", wcielając się w Marylę Rodowicz.

Jury w składzie Lucjan Nowakowski  (kierownik referatu nadzoru właścicielskiego urzędu miasta, były hokeista), Dorota Różańska i Agnieszka Juszczyk (nauczycielki tańca) oraz Krzysztof Olesiejuk (nauczyciel muzyki, instruktor zespołu Brevis) postanowiło przyznać główną nagrodę za występ Damianowi Trzpilowi. Laureat otrzymał sumę zebraną z biletów-cegiełek w wysokości ponad 2 tys. zł, którą przekazał na wybrany cel charytatywny.

Pozostałe artykuły

Zadbaj o przyszłość zaszczep się na życie
2021-06-22

Ponad rok życia w reżimie obostrzeń pokazał nam, jak cenne są zdrowie i bezpieczeństwo. Po miesiącach, w których wiele osób miało być może poczucie niemocy, wreszcie możemy mieć znów wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Wręczono wyróżnienia laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021
2021-06-22

16 czerca br. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbyła się uroczystość podczas której wyróżniono laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021.

Dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat i Zespołu Szkół Specjalnych otrzymały książki sensoryczne
2021-06-16

W marcu br.  Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna” ogłosiła konkurs  o wdzięcznej nazwie ,,DotykaMy”, polegający na wykonaniu przez dzieci i dla dzieci specjalnej książeczki sensorycznej.

Kolejne dobre wieści z „Piksela"
2021-06-16

Miło nam poinformować o sukcesie jakim zakończył się udział podopiecznych Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" Bialskiego Centrum Kultury podczas XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z Cyklu Ziemia jest Jedna – Labirynty Świata Podwodnego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu!!!

Spotkanie autorskiego z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem
2021-06-16

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 14 odbyło się spotkanie autorskie z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem w związku z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Zwierzaki wujka Jacka”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców