Aktualności
5. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2023-08-03

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego, który na stałe wpisał się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń promujących muzykę operową i operetkową zagości po raz piąty w Białej Podlaskiej, mieście urodzenia najwybitniejszego krytyka muzyki klasycznej - Bogusława Kaczyńskiego.

Podczas tegorocznego jubileuszowego święta muzyki poważnej i musicalowej na scenie wystąpią gwiazdy światowego formatu  

5. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego to czas wielu wyjątkowych wydarzeń:
- „Klasycznie i romantycznie” koncert inaugurujący festiwal, a w nim dzieła Scarlattiego, Verdiego, Straussa, Kalmana, Lehara, Zellera, Galliano, Piazzolli i pieśni neapolitańskie.
- Mistrzowie sceny „Andrzej Seweryn – wokół Szekspira” reinterpretacja słynnych utworów w wykonaniu mistrza teatru i kina europejskiego.
- Vivat Ukraina! Gala Lwowskiej Opery Narodowej.
- Prapremiera spektaklu Teatru Słowa pt. „Księżna Anna Radziwiłłowa”.
- WIELKI FINAŁ 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, a w nim wspaniała pierwsza dama polskiej operetki – Grażyna Brodzińska.
  Nie zabraknie również spotkań z artystami oraz wielu wydarzeń towarzyszących.
 

Organizatorami Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego są:
- Prezydenta Miasta Michał Litwiniuk,
- ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego i dyrektor artystyczny festiwalu Krzysztof Korwin-Piotrowski,
- Bialskie Centrum Kultury.

Zaproszenie na 5. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

Pozostałe artykuły

Podziel się swoimi opiniami na temat Budżetu Obywatelskiego
2023-12-01

Zakończyła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Po raz pierwszy mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli podzielić się swoimi opiniami i sugestiami dotyczącymi Budżetu...

Wystawa twórczości prof. Stanisława Baja - "Świadkowie życia”
2023-11-28

"Świadkowie życia” – to wystawa twórczości prof. Stanisława Baja, którą koniecznie musicie zobaczyć, historia wspaniałego artysty-indywidualisty, urodzonego w nadbużańskich Dołhobrodach, spleciona z biegiem kolejnych lat, gdy obserwując otaczający świat, ludzi, poznawał siebie i wyrażał własne emocje, nie raz poruszając do głębi krytyków.

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie!
2023-11-28

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie! Tuż obok ul. Warszawskiej w stronę rzeki i dalej w stronę ulicy Dalekiej i Koncertowej trwają prace na naszej inwestycji – nowej arterii z nowym mostem na Krznie. Pierwszy sprzęt już pracuje na odcinku bliżej rzeki. Zasadnicza część prac przebiegnie w przyszłym roku, ale za rok powinniśmy się już cieszyć efektami i nową przeprawą.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023"
2023-11-27

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023". Po obejrzeniu prac konkursowych 150 autorów z 95 miast Polski w kategoriach wiekowych Młodzież oraz Dorośli, Rada Artystyczna Konkursu ogłosiła dziś podczas wernisażu pokonkursowego swój werdykt

Kacper Denkiewicz – sportowa chluba miasta Biała Podlaska
2023-11-25

Kacper Denkiewicz - uczeń naszej „dziewiątki” ma 13 lat i już ogromne sukcesy na koncie:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców