Aktualności
XII Bialskopodlaska Gala Piłkarska w Żabikowie
2023-07-17

"Kochani, Biała Podlaska żyje piłką nożną, o czym świadczą liczne nagrody, które zostały wręczone podczas XII Bialskopodlaskiej Gali Piłkarskiej w Żabikowie zorganizowanej przez Lubelski Związek Piłki Nożnej.

Podczas gali miałem przyjemność odebrać nagrodę za zwycięstwo naszego miasta w kategorii "samorząd miejski", za finansowe wspieranie przez miasto klubu MKS Podlasie Biała Podlaska kwotą przekraczającą 1 000 000,00 zł oraz sfinalizowanie modernizacji stadionu, dzięki czemu stał się on jednym z najpiękniejszych i najnowocześniejszych w województwie lubelskim. Jest to ważne osiągnięcie, gdyż nasze działania doceniło znamienite środowisko piłkarskie.

Dziękując za tak zacne wyróżnienie, złożyłem prezesowi LZPN Zbigniewowi Bartnikowi, członkowi Zarządu PZPN gratulacje z okazji obchodzonego przez Lubelski Związek Piłki Nożnej jubileuszu 100-lecia istnienia.

Wśród nagrodzonych klubów znalazł się MKS Podlasie Biała Podlaska. Puchary za pierwsze miejsce drugiej drużyny w klasie A i związany z tym awans do klasy okręgowej oraz za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Halowych Mistrzostw Grup Młodzieżowych w sezonie 2022/23 odebrał prezes Tomasz Buraczewski.

Nasz MKS Podlasie Biała Podlaska otrzymał nagrody w pięciu z ośmiu piłkarskich kategorii.

Gratuluje Michałowi Karpiszukowi, który został uznany najlepszym trenerem młodzieży, Arturowi Renkowskiemu najlepszemu trenerowi seniorów, Marcinowi Kasprowiczowi szkoleniowcowi reprezentacji kobiet U-17 z awansem do mistrzostw Europy w Estonii, Hubertowi Sweklejowi uznanemu za najlepszego zawodnika grupy I klasy A, Erwinowi Bahonko najlepszemu zawodnikowi grupy IV trzeciej ligi.

Piłkarskim ambasadorem południowego Podlasia został reprezentant Polski Sebastian Szymański, piłkarz uznanego w Europie klubu Feyenoord Rotterdam, w którego imieniu nagrodę odebrały mama Maria i siostra Kinga.

Dziękuję za życzliwą gościnę wójtowi gminy Radzyń Podlaski panu Wiesławowi Mazurkowi." - prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk

Pozostałe artykuły

Podziel się swoimi opiniami na temat Budżetu Obywatelskiego
2023-12-01

Zakończyła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Po raz pierwszy mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli podzielić się swoimi opiniami i sugestiami dotyczącymi Budżetu...

Wystawa twórczości prof. Stanisława Baja - "Świadkowie życia”
2023-11-28

"Świadkowie życia” – to wystawa twórczości prof. Stanisława Baja, którą koniecznie musicie zobaczyć, historia wspaniałego artysty-indywidualisty, urodzonego w nadbużańskich Dołhobrodach, spleciona z biegiem kolejnych lat, gdy obserwując otaczający świat, ludzi, poznawał siebie i wyrażał własne emocje, nie raz poruszając do głębi krytyków.

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie!
2023-11-28

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie! Tuż obok ul. Warszawskiej w stronę rzeki i dalej w stronę ulicy Dalekiej i Koncertowej trwają prace na naszej inwestycji – nowej arterii z nowym mostem na Krznie. Pierwszy sprzęt już pracuje na odcinku bliżej rzeki. Zasadnicza część prac przebiegnie w przyszłym roku, ale za rok powinniśmy się już cieszyć efektami i nową przeprawą.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023"
2023-11-27

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023". Po obejrzeniu prac konkursowych 150 autorów z 95 miast Polski w kategoriach wiekowych Młodzież oraz Dorośli, Rada Artystyczna Konkursu ogłosiła dziś podczas wernisażu pokonkursowego swój werdykt

Kacper Denkiewicz – sportowa chluba miasta Biała Podlaska
2023-11-25

Kacper Denkiewicz - uczeń naszej „dziewiątki” ma 13 lat i już ogromne sukcesy na koncie:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców