Aktualności
Artyści z całego świata przyjadą nad Bug. Biała parterem imprezy (WIDEO)
2015-06-19

Land Art Festiwal to wyjątkowy festiwal prezentujący oryginalne podejście do sztuki. Jego piąta edycja odbędzie się w lipcu na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, wzdłuż rzeki Bug, między wsią Bubel Łukowiska a Gnojnem.

Zaproszeni artyści będą realizowali hasło rzeki nie tylko w sensie geograficznym ale również jako symbol żywiołu, jego potęgi, granicy odrodzenia czy przemijania. W malowniczych pejzażach spotkają się między innymi fotografowie, filmowcy z Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Udział w plenerze zapowiedzieli goście z zagranicy: znany na całym świecie amerykański artysta Rob Staab, Australijka Elaine Clocherty, włoski architekt Duilio Forte czy koreański rzeźbiarz Bongi Park. Podczas festiwalu zobaczymy także designerkę Dorotę Koziarę, muzyka i społecznika Jerzego „Słomę” Słomińskiego a także artystów o ugruntowanej renomie: Sławomira Marca, Jarosława Lustycha i Jarosława Koziarę.

Organizatorzy przyznają, że Land Art Festiwal to impreza wędrująca do miejsc szczególnie cennych na mapie Lubelszczyzny, jednak nie stanowiących centrów gospodarczych czy kulturalnych. Prace powstałe podczas artystycznego pleneru jeszcze przez długi czas po wernisażu będą zaskakiwać i zastanawiać przypadkowych turystów i spacerowiczów. Będzie coś do oglądania ale także do słuchania, prace angażujące odbiorcę i poruszające bardzo konkretne problemy wynikające z postępu cywilizacyjnego. Przede wszystkim jednak ujrzymy w nich Podlaski Przełom Bugu w pełnej krasie.

Organizatorami festiwalu jest Fundacja Latająca Ryba oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Impreza odbywa się we współpracy z Urzędem Miasta Biała Podlaska.Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.